Televizyon

Sunucu Ali İhsan Varol’a hapis şoku…3.5 yıla kadar hapis cezası isteniyor

Yıllardır ekranlarda yayınlanan “Kelime Oyunu” adlı yarışma programıyla izleyicinin dikkatine çeken sunucu Ali İhsan Varol eşini hakaret edip yumruk attığı yolundaki haberle gündemde. Olayın, sunucu Ali İhsan Varol’u eşi Ayşe Varol’un Aralık’ta Sarıyer Polis Merkezi’ne giderek şikayette bulunmasıyla ortaya çıktığı öğrenildi.

3.5 YIL HAPİS CEZASI TALEBİYLE YARGILANACAK

Ayşe Varol, eşinin kendisine önce hakaret ettiğini, ardından da yumruk attığını söylemişti. Ali İhsan Varol ile ilgili haber şaşkınlığa neden oldu. İstanbul Ailenin Korunması Bürosu tarafından başlatılan soruşturmanın tamamlandığı haber veriliyor.

Sabah’ın haberine göre Ali İhsan Varol, 3.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanma şokuyla karşı karşıya…İddianameyi kabul eden Asliye Ceza Mahkemesi, sunucu Ali İhsan Varol’un 3.5 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmasına karar verdi.

ALİ İHSAN VAROL KİMDİR?

Ali İhsan Varol‬, 28 Haziran 1976 tarihinde İstanbul’da doğdu.  ‘Kelime Oyunu’ isimli yarışma programı ile ülke genelinde tanınan Varol, aynı zamanda; sunucu, oyuncu, yapımcı ve senarist kimliği de taşıyor. Ankara Üniversitesi’nde Astronomi ve Uzay Bilimleri, Tarih ve Kamu Yönetimi Bölümlerinde okudu. Ancak bu bölümlerin hiçbirisini bitirmedi. Üniversite eğitimini yarıda bıraktıktan sonra, yaklaşık 1 buçuk sene Bodrum’da araba kiralama işiyle uğraştı.

Sonrasında İhsan Varol, prodüksiyon asistanı olarak televizyon sektörüne giriş yaptı. Bu işini dört sene sürdürdükten sonra metin yazarlığına başladı. Sunuculuğunu ve yapımcılığını üstlendiği ‘Kelime Oyunu’ isimli yarışma ile tanındı.

İlk defa 1998 senesinde Star TV’de  ‘Çarli’ isimli dizide oyunculuk yapan Varol, aynı zamanda Çarli’nin bakıcılığını üstlendi.

Yine, Star TV’de 2013 yılında ‘Kardeş Payı’ dizisiyle oyunculuk kariyerini sürdüren İhsan Varol, daha sonra dizinin senaryo ekibine dahil oldu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu