Spor

Süper Lig’in yayıncı kuruluşu beIN’den sporseverleri mutlu edecek karar

Türkiye Süper Ligi’nin yayıncı kuruluşu beIN Sports, kulüplerin sosyal medya hesaplarında paylaştığı videolarla ilgili kararını güncelledi. Şirket, sosyal medya hesaplarından paylaşışan maç videolarını telif hakkı gerekçesiyle kaldırıyordu. Şirket, aldığı yeni kararla kulüplere belirli şartlarla görüntü paylaşma izni verdi.

YENİ UYGULAMA SPORSEVERLERİ SEVİNDİRECEK

Süper Lig kulüpleri, oynadıkları maçların görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaştıklarında beIN Sports’un engeliyle karşılaşıyordu.

Bu durumdan şikayetçi olan kulüpler, maç pozisyonlarını ve golleri paylaşmak için oldukça yaratıcı yöntemlere başvurarak beIN Sports’u protesto etmişti.

Kanal, yeni aldığı bir kararla kulüplere ‘ayda 1 dakikaya aşmamak kaydıyla’ ve hakem hatalarını içermemek şartıyla görüntü paylaşma hakkı verdi.

Ajansspor’un haberine göre tüm şartlar şöyle:

Yapılan paylaşımlar, ayda 1 dakikayı geçmeyecek. Verilen görüntüler hakem hatalarını içermeyecek. Paylaşılacak görüntü öncelikle beIN Sports’a gönderilecek, onay gelmesi halinde paylaşım yapılabilecek.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu