SurvıvorYazarlarımız

Survivor 2016’da Yılmaz Morgül, Semih’in havasını aldı

Neslihan Sultan yazdı. Survivor’da mücadele ilerledikçe ilk günlerdeki çiçek böcek görüntüleri de tarihe karışmaya başladı. Survivor’ın 1. bölümünde birlik beraberlik çağrısı yapan Ünlüler takımında çözülmeler beklenenden de erken başladı.

Gönüllüler takımında istenmeyen adam Semih, Ünlüler Takımında istenmeyen kadın Eda. Her ikisi de birbirine çok benziyor. Bireyselliği seviyor ve lider ruhu taşıyorlar. Hafta boyunca Eda’nın söyledikleri yenir yutulur cinsten değil, öyle görünüyor ki; Eda yarışmalardaki performanslarından çok sözleri ve tutumuyla gündeme gelecek. Tabi Ünlüler takımında ilk eleme yapılacağı zaman ismi yazılarak adadan gönderilmezse.
Ünlüler takımında ise ummadık taşlar baş yarmaya devam ediyor. Örneğin Yılmaz Morgül’ün önceki gün ödül oyununda Semih’i yenmesi sürpriz oldu. Aynı sürpriz sonraki bölümde de yaşandı. Semih’in Yılmaz Morgül karşısında ikinci kez yenilmesi, Morgül’ün de keyfini kat be kat arttırdı.
İlk kişisel dokunulmazlık ödülü.
Haftanın ilk dokunulmazlık oyunu sonrasında yeni belirlenen kurala göre kazanan iki hafta dokunulmazlık kazandı.
Bayanların ilk dokunulmaz kadını Gönüllülerden Damla
Gizem Meriç bayrağı yanlış yere koyduğu için diskalifiye oldu. Bireysel dokunulmazlıkta finalistler gönüllülerden oldu. Gizem ve Damla dokunulmazlık için bir tur daha mücadele ettiler. Hedef tahtasındaki seramikleri önce kıran Damla bireysel dokunulmazlık kolyesini kazandı. Damla iki hafta boyunca elenmemeyi garantiledi.
Erkeklerin dokunulmazlık oyunu sonucunda gülen Gönüllülerden İbrahim
Erkeklerde dokunulmazlığı gönüllüler takımından İbrahim kazandı. Finalde ünlülerden Serkan ile yarışan İbrahim seramik kırmadaki başarısı sonucu dokunulmazlık kolyesinin sahibi oldu.
Semih: “Ben bireyselim.”
Ütopya yarışmasında şampiyonluğu kıl payı Tuncay Kes’e kaptıran Semih, Survivor’da kararlı ve hırslı görünüyor. Semih takımdan uzak duruşu ile hem sözlü hem de beden diliyle bireyselliği ön plana çıkarıyor. Semih’in şu sözleri onun tüm stratejisini ortaya koyuyor “Survivor’un atmosferi farklı, ben grupla çok birlikte hareket etmek istemiyorum. Ben zaten bireyselim. Semih Duruşum nettir, tavrım serttir, Üzerime oynamalar, laf sokmalar görürsem direkt kırmızı çizgi çeker yoluma tek başıma ya da sevdiğim birkaç kişi ile devam edebilirim. Bu da benim için çok basit bir şey. Kendime bir üs yapmayı düşünüyorum bütün harekatların başladığ bir üs!” “Ameliyatları çok süre geçmeden yapmak lazım.” diyen Semih acaba ilk önce takımın hangi kısmını ameliyat etmeyi düşünüyor.”
Semih İle Serkan Ütopya’nın rövanşını alıyorlar
Ütopya evinde de birlikte yarışan ve iki ayrı kutubun liderleri olan Semih ile Serkan’ın karşı karşıya geldiği etapta nefesler tutuldu. Gülen kişi Semih ve Gönüllüler Takımı oldu. Semih elde ettiği zaferi aslan gibi kükreyerek kutladı.
Yılmaz Morgül’den İnciler

Yılmaz Morgül her ne kadar takımda kimsenin lider olmayacağını üstüne basa basa söylese de kendisinin liderliğe oynadığı çok açık. Ancak doğrusu Yılmaz Morgül, halkın beklediğinin çok üstünde bir performans ve uyum gösteriyor. Onun şarkıları ve kendine has sözleri ise şimdiden trend olmuş durumda. İşte onlardan bazıları: 

– Ünlüler takımında tuz ruhu yok takım ruhu var.
– Var olmanın dayanılmaz mücadelesi Survivor’da formüldür. Atomu Einstein parçalamadı, yılmaz morgül parçaladı.
– Damarlarda akan kan: Atakan.
– Kim Yılmaz, Morgül Yılmaz. (Tüm takımın adeta marşı oldu bu tamlama)
– Bu takımın lideri yok, bu takımın ruhu var, ruh da ancak on kişinin birleşimi ile oluşabilecek bir olgudur.
– Hasret burada, özlem burada, yokluk burada.
– Bu takımdan kimse yılmaz morgül hakkında dedikodu yapamaz. Eğer yakalarsam onu saygımla tedavi ederim. Benim en büyük özelliğim bu.
– Hiç kimsenin mecbur istikameti değilim, hiç kimse de benim çıkmaz sokağım değil.
– Ben buraya kumda oynamaya gelmedim. Kumda oynayanlar gitsinler hatta kum falı baksınlar.
– Hayatın püf noktaları vardır; eğer sen bunlara dikkat etmezsen hayatının geri kalanını tüh noktaları olarak geçirirsin.
Tuğba Özay “Nazara çok inanıyorum.”
Yarışmalarda performansı düşen Tuğba Özay “Nazara geldim, haset insanların gözüne çok inanıyorum.” Sözleri, acaba Özay, Eda’ya mı gönderme yapıyor diye düşündürtüyor insanı. Tuğba Özay her ne kadar üstü kapalı konuşsa da Eda ayan beyan Özay’dan hoşlanmadığını belirtmekten kaçınmıyor. Eda Tuğba Özay için “Sevimlilik maskesini takmasın boşuna. Ben oyunda yenilince herkesin içinde ağlamak istemedim. Ben güçsüzlüğü güce çevirerek motive olurum. Yalnız kalmak istedim. Tuğba Özay o sırada yanıma gelip “Tuğbacım ağlama” demeye başladı. Ben beni sevmediğini biliyorum, sevimlilik maskesini takmasına gerek yok.” Sözleriyle tavrını net olarak ortaya koydu.
Ünlüler takımının istenmeyen asi kızı: Eda
Ünlüler takımının aykırı kızı Eda sözleri ve hareketleriyle takım arkadaşları arasında antipati oluşturuyor izlenimi vermeye başladı. Eda’nın özellikle Nagehan, Tuğba Özay ve Yılmaz Morgül ile aralarının bir türlü ısınmadığı gözleniyor. Yılmaz Morgül’ün liderliğe oynadığını belirten Eda, takımdaki arkadaşlarının da ona her şeyi teslim ettiklerini belirtirken takımı içinde en sivrilen karakter olarak da göze çarpıyor. Eda, ünlüler takımını bir türlü benimseyemedi. Kendi takımını rakip gibi gören ve Nagehan kötü yüzünü gösterdi diyen Eda, Nagehan’ın hastalığına da inanmadığını belirtiyor. “Dostluk mantar yemeği gibidir, zehirli ya da zehirsiz olduğunu ancak yedikten sonra anlarsınız.” Eda herkeste bir maske var dedi.
Nihal’in Bebeksi tavırları bitmiyor
Nihal’in daha önce de Survivor kızı olması gerektiğini vurgulamıştım. Onun bu çocuksu halleri takım arkadaşları arasında dahi alay konusu olmasına sebep oluyor. Gecenin bir yarısında battaniye için Zafer ile tartışan ve ağlayarak ayağa kalkan Nihal “Battaniyem de ıslandı.” derken üç yaşındaki bir bebekten farksızdı. Gece pamuklara sarılası Nihal gündüzleri ise takım arkadaşlarını eleştirmekten geri durmuyor.
Son sezonların en iyi Ünlüler Takımı
Daha önceki sezonlarda ünlüler kadrolarındaki atlet ve futbolcuların da etkisiyle oyunlarda koşmada çok iyilerde gönüllüler de atışlarda çok iyiydi. O yüzden bir denge sağlanıyordu bu sayede. Ama bu sezon ünlüler ilk kez hem koşmada hem de atmada aynı anda çok iyiler gönüllüler de atmada ilk kez çok kötü.
Gönüllüler Arap Atı gibi sonradan açılır mı
Son iki yılın Survivor yarışmasının yani iki önceki ve bir önceki sezonlarına bakıldığında bu yıl Gönüllüler oldukça düşük bir grafik eğrisi çiziyorlar. Gönüllüler ilk kez 6 hatta 7 oyun ard arda yenilerek şaşkınlığa sebep oldular. Daha önceki Survivorlar’da bu durumlarda gönüllüler şöyle bir taktik izlemişti.
Öncelikle içlerindeki zayıf halkaları elemişlerdi. Daha sonra da eşleştirme oyunlarında seçme hakkı kendilerine geçtiğinde ünlüler takımının en zayıflarıyla kendi güçlüleri arasında eşleşmeler yaptırmışlardı. Böylelikle Gönüllüler ardı ardına tüm ödülleri almışlardı. Gönülüler takımını daima ödüller motive etmiştir. Zaten haftalar ilerledikçe ödüller güçlendikçe hırs ve azim ile Survivor şartlarına dayanıklılık karşısında güçlü olanın ayakta kalacağı gözlenecek. Ön tahmine göre yine bu sezon da görülen o ki; Gönüllüler ilk oyunları kaybetse de, Arap atı gibi sonradan açılacak ve sonraki oyunlarda yukarıdaki taktikle ard ardına kazanmaya başlayacaklar.
Neslihan Sultan PALA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu