Televizyon

SURVIVOR ADASINDA GÖZYAŞLARI SEL OLDU/JALE ŞEN

Çayım ve çay yanı bisküvilerimle eleme gecesi Survivor’ını izlemeye hazırım işte. Reklam olmasın diye yazamıyorum markayı ama Morku yazarsam siz anlarsınız diye düşünüyorum; hah işte bu Morku’nun birkaç yıl evvel çikolataları çıkmıştı, berbat ötesi bir şeydi. Şimdiyse bu Morku firması bisküvi çeşitleri ve çubuk kraker filan üretmiş, deneyin derim süper. Özellikle tam buğdaylı bisküvisi tavsiyemdir. Yemek içmek faslından adamıza geçelim şimdi.

Adada hayat bir yağmur, bir rüzgar derken öylece geçmekte. Eh tabii dedikodularıyla birlikte.

Bu akşamki ilk yarışma bireysel dokunulmazlık oyunuydu. Bir hareketli silindir üzerine konmuş olan ahşap düzlem üzerinde kalma becerisinin gösterebilen İsmail Baki ve sinsiler prensi Akın, daha sonrasında ellerindeki minik baltacıkları karşılarındaki panoda bulunan seramik karecikleri kırmak suretiyle birbirleriyle yarıştılar. Sonuçta Akın yendi ve dokunulmazlık kolyesini boynuna taktı.

Kolye ve Akın’dan sonra dedikodulara daldı yine ada halkı. Konu yine tabii ki can Tolga’ydı! Dedikodu kumkuması İsmail Baki, Merve’ye sen Tolga hakkında konuştun filan dedi. Merve kabul etmedi, ‘’hiç hatırlamıyorum ben’’ dedi. Gökhan da İsmail’i tastikledi. İsmail sonra kazulet Duygu’ya sardı, ikili oynadığından bahsetti yine onun. Diğer yandan Tolga adaletten, iyilikten filan bahsetti. Hatta uyduruk bir şarkı da söyledi, hemen oracıkta bestelediği. Kimseye karışmıyor, kendi halinde takılıyor Tolga ya herhalde o yüzden milletin gözüne batıyor.

Ünlü kuru kafalı tişörtüyle Acun gözüktü adada ve yarışmacılara yeni oyundaki ödülün İletişim Ödülü olduğunu söyledi. Kazanan taraf sevdiklerinden gelen e-postaları okuyacaklardı. E tabii her 2 taraf da çok heveslendi. Kazanabilirlerse merak ettikleri sevdiklerinden haber alabilecekler, biraz olsun manevi desteklerini hissedebileceklerdi. Bu oyun onlar için çok önemliydi. Tek tek hepsi, aileleriyle haberleşebilmenin süper olacağını söylediler. Oyun başladı, her 2 taraf da var güçleriyle yarıştı ama sonuçta Gönüllüler kazandı! Ünlüler içinse bu durum tabii ki içler acısı bir hal aldı. Duygu’yla Tolga ağladı…Yazık ya!

survivor-tolga

Dominik’te hüzünlü gün devam ederken Tolga ağlamasını hiddetle artırdı! Duygu da ona eşlik etti. Diğer tarafta Gönüllüler ailelerinden gelen e-postaları okumaya başladılar. Her biri duygulandı, ağladı. Ben, Cumartesi akşamı arkadaşlarıyla barış imzalayan Turabiş’e gelen e-postayı merak ediyorum esas. Turabi’nin tepkisi aslında esas merak ettiğim. Bu arada Turabi’nin bu güzel hareketiyle ilgili dedikodular, fikir yürütmeler de yapılıyor adada. Oylarının gideceğinden endişe ettiği için böyle davrandığı söylendi filan. Bakalım ilerleyen zamanda Turabişcik samimi mi değil mi…

Şimdi Yiğit, kardeşinden gelen e-postayı okuyor, daha doğrusu okuyamıyor, ağlamaktan helak oldu çocuk. Kızlar eridiniz miii?Vayy “Cool” Ertunga amcamız da ağladı. Amanınnnn sıra Turabişte. Babası adına şiirler yazmış Turabi’nin. Ağlamadı, tam beklediğim gibi yani. Ama çok mutlu oldu belli. Yazık be iyi midir nedir bu Turabi, sevmeye mi başladım ne ben bu çocuğu.

Ooo yoooo…

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu