Televizyon

SURVİVOR ADASINDAKİ SAHRA’YA BİRKAÇ SÖZÜM VAR/JALE ŞEN

Adada gün başladı. Yavaştan uykularından uyandı Gönüllüler ve Ünlüler. Okyanusun güzelliğine hayran hayran bakarken, Tolga’yı gördük önce, geçen hafta kızıp Melekler Adası dediği adadan Ünlüler Adasına geçerken. Sonra adanın klasik kavga sahnelerine tanık olduk tabii yine.

Gönüllüler’den Samanta ile gıcık Sahra yer kavgası yaptılar. Samanta,  yerine yatan Sahra’yı oradan kaldırmak istedi, Sahra her zamanki tepeden tepeden konuşmalarıyla Samanta’yı deli etti. Samanta da ‘’git sen Turabi’nin yerine yat’’ dedi, Sahra buna hiç aldırış etmedi. Sahra tam bir ‘kışkırtan’ karakter. Karşısındakini tartışırken sakin sakin çıldırtır. Biz öylesine kavga bilir deriz. Karşısındaki çıldırırken kendisi bu yanda hiç söylenenleri üstüne alınmaz ve sessiz sessiz yapacağını yapar, diyeceğini der. Eh Samanta sen saygı filan bekliyorsun, senden yaşça küçük olan sana hürmet etsin istiyorsun. Ah be güzelim, kaldı mı ki öyle güzel insanlar…

Diğer tarafta Ünlüler Adasında da ‘laf sokmalar’ filan devam ediyordu. Can Tolga Duygu’yla şu meşhur balık tutma-tutmama mevzularıyla ilgili konuştu filan. O esnada “uyuz”, kendini beğenmiş, balık ustası Akın geldi. Kızlara ‘’kim balık tutmak ister’’ diye sordu. Tabii orada esas mesele kızların balık tutmak isteyip istemedikleri değildi, esas konu Tolga’ya laf çaktırmaktı. Tolga da zaten böyle düşündüğünden bahsetti daha sonrasında. Serenay’la Duygu Tolga’ya yanlış düşündüğünü söylediler.  Bu kızlar kırmızı başlıklı, tilki Akın’ın ne uyanık, ne sinsi olduğunun farkında değiller tabii. Yakışıklılığıyla (bence hiç değil, tipim değil yani o bakımdan)kızların gözünü kör etmiş anlaşılan. Gıcıklar prensesi Merve de Akın’ı bir methetti, bir methetti. Tolga hiçbir şeylere elini sürmüyormuş da, her şeyleri tilkiden hallice Akın yapıyormuş da…Aman da aman!

Sonra yağmur filan yağdı adada. Canım Tolga yağmurdan etkilenmiş olacak ki duygu seli yaşadı galiba, geldi arkadaşlarına ‘’takım olalım, iyi olalım, birlik zamanı şimdi’’ dedi. Ama uyuzlar takımı arkadaşlarından çıt çıkmadı. Vay anasını ya, nasıl da bilenmişler Tolga’ya karşı. Vah yazık vah Tolga’cığıma…

Ben yazımın başına oturduğum esnada ödül yarışması da başlamıştı. Ödülün Burger King hamburgeri ve patatesi olduğu yarışmanın ilk etabını kazanan taraf Ünlüler oldu.

İkinci etaba geçmişken taraflar, arkadaşlarımın hatırlatmasıyla TV8’de Nihat Doğan’ın programı Survivor Panaroma aklıma geldi benim de. Nihat Doğan’ı özleyenleriniz varsa ve biraz da gülmek istiyorsa programı kaçırmasın. Nihat’ın gelen telefonlara atarlanması, adadaki gerginliklerden, sıkıntılardan, açlıktan filan değişik örnekler eşliğinde bahsetmesi, hepsi de çok komik. Bir de arada bazı görüntüler için ‘’durdur, ha tamam, şimdi devam et’’ demesi allahım tam komedi! Bu adam oynuyor mu, yoksa gerçekten böyle mi hiç anlayamadım. Önce ‘’ııgghh bu da ne yalama bi tip böyle’’ dediğimiz, sonradan adamın ne tatlı, ne doğru biri olduğunu anlayıp milletçe bağrımıza bastığımız Atilla Taş’ı sevdik, ama yıllar geçti Nihat’ı bir türlü sevemedik. Neyse belki o günleri de görürüz.

Ödüllü yarışmada 2.etap devam ediyor ve şu an itibariyle Gönüllüler 8 Ünlüler 6. Burger King’in hamburgeriyle patatesi de salınıyor orada off yani. Hamburger sevmeyen benim bile canım istedi. Zaten canı isteyenler için hemen ekranın altında Burger King’in 444’lü numaralarını da yayınladılar. Kimbilir kaç kişi sipariş etti.

Allahhh, kritik atışlar şimdi. Ahmet Dursun’un atışıyla durum 9-9 oldu. Bakalım kim kazanacak. İsmail Baki’nin göbek de erimiş bu arada yazık. Eşşek gözlü Yiğit de eridi çocukcağız. Duygu ve Yiğit karşı karşıya, Duygu attı gölü ve ödül Ünlülerin oldu! Gönüllüler yıkıldı yazık, açlar yine, ağlıyor Berna. Turabicik de yıkıldı şu an. Gerçi onun zulada var bir şeyler, kendine bakıyor o. Eh her zaman işler iyi gitmez tabii, Samanta’nın Hindistan cevizi ziyafetine devam!

Nispet gibi olacak ama, nasıl olsa onlar bu yazdıklarımı okuyamıyor, ben de mis çayımdan yudumlarken yanında da bademli çikolatamdan kocaman parçalar koparıyorum filan. Turabi bu arada organize olamadıklarından şikayet ediyor. ‘’Ben de kafayı yemek üzereyim’’ dedi. Normal halin bu değil miydi zaten Turabiş?

survivor

Kırık dökük Türkçe’siyle Berna ne denli bedbaht olduğunu anlatıyor. Turabi ‘’İstanbul’da yediklerinizden bahsetmeyin, yemek hakkında ağzınızı açmayın’’ diye takım arkadaşlarını uyardı. Turabiş çok sinirli çok. Uyuz Sahra da Samanta Hindistan cevizini ona vermediği için ona sinir olduğunu, böyle bir şeyin esas saygısızlık olduğunu söyledi. ‘’Öküz gibi yiyor’’ dedi bir de üstüne Samanta için. Samanta da ona zaten kızgın, hizmetçisi değilim onun filan dedi. Valla nasıl iştir bu yahu, millet kendisi saygısızlık yapınca eyvallah, kendisine aynı şey yapılınca kükrüyor aslan gibi.

Soru-yanıt yarışmasına geçtiler şimdi. Sonuçta Merve ve Akın hamburger kazandılar. Onlar hamburgerlerini mideye indirirken okyanusun görüntüleri vardı yine ekranda ve beni benden aldı yeşilin ve denizin rengi.

Turabi, Sahra’yla Yiğit’in tartışmalarından filan bahsetti, yine başladı ‘’milleti ben yöneteceğim’’ demeye. Sahra’ya ayar vermeye çalıştı, Survivor’da turbo Turabi devrinin başladığını ilan etti. Kendi grubundan şikayetçi olan Turabişcik, adadaki yaşamın basite alınmaması gerektiğini söyledi.

Ünlüler tarafında kızlar çorba yapmış, Melekler Adasındaki Tolga’yı çağırıyorlar, gelmiyor. Gökhan gitti Tolga’nın yanına, tuttuğum balığı da Akın yesin dedi Tolga. Bir balık hikayesidir, atışmasıdır gidiyor. Bu arada İsmail Baki neden o adada ben hâlâ anlamadım. Hatta bir arkadaşım ‘’İsmail Baki adanın kubbesinde baki kalan olmuş’’ dedi.

Onlar didişmeye devam etsin, ben bir fincan çay daha alayım…

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu