SurvıvorYazarlarımız

Survivor Dokunulmazlık oyununu ünlüler kazandı, Nihal gider mi?

Survivor 2016’da ünlüler makus talihini tersine döndürmeyi başardı. Bir dokunulmazlık oyununu daha kaybetmeye tahammülleri kalmayan Ünlüler canlarını dişlerine taktılar ve son dokunulmazlık oyununu alarak konseye rahat gitmeyi garantilediler.  Hafta içi takım arkadaşlarıyla büyük tartışmalar yaşayan Gönüllüler takımından Nihal konseydeki oylamada ismi söylenen isim olur mu, Nihal bu hafta gider mi?

Ünlüler bile kazandıklarına şaşırdı

Geçen hafta olaylı ve çok çekişmeli geçen konseydeki eleme sonrasında üst üste ödül oyunlarını da kaybeden Ünlüler takımı dokunulmazlık oyununu kazandıklarına kendileri bile şaşırdılar. Üç haftadır hep kan kaybeden Ünlüler takımı bu hafta tam kadro yarışmaya devam edecekler.

Geçtiğimiz hafta adı arkadaşları tarafından isminin söylenmesini bir türlü hazmedemeyen ve Atakan’ın grubu içinde yer alan Yunus bu hafta Atakan ile ağır tartışmalarının ardından Tuğba Özay-Yılmaz Morgül grubuna katılmıştı. Yunus Günçe dahil tüm ünlüler takımı kaybedeceklerinden o kadar emindiler ki; bütün haftada konuşulan tek konu “Konseyde kimin yazılacağı” olmuştu. Yunus özellikle Nagihan’dan kendi ismini yazmaması için ricada da bulunmuştu.

Nagihan’dan 180 derece manevra

Nagihan, birden bire beklenmeyen bir manevra yaptı ve güçlü olanın yanında olmaya karar verdi. Geçtiğimiz hafta hem kişisel dokunulmazlığı kaybeden hem de SMS oyları çok parlak olmayan Nagihan, elenmekten korktu ve strateji değiştirdi. Özellikle Yattara’nın Mehmet ve Ezgi’yi koruma adına Nagihan’ın ismini söylemesi (Yattara Nagihan’ın SMS oylarının yüksek olmasını bekliyordu, Eda’nın oyları düşük olması işe yaradı) Nagihan’ın korkmasına sebep olmuş olabilir. Yılmaz Morgül’ün özellikle fiziki güç kaybı ve hastalanması, Tuğba Özay’ın sürekli değişen başarı grafiği ve Yunus Günçe’nin de performasındaki düşüklük ve oyunlarda kaybetmesi Nagihan’ın güçlünün yanında olmak istemesine neden oldu. Nagihan, finale kadar gitmek isteyen bir oyuncu olduğu için Atakan ile işbirliği yaptı. Eğer bu hafta ünlüler kaybetseydi, Nagihan ve Atakan, Yunus Günçe’yi göndermeyi kafalarına koymuşlardı.

Ünlülerin performansı çok iyi olmadığı halde neden Mehmet’i koruduklarını anlamak da zor değil. Yunus Günçe Survivor macerasının başından beri laf getirip götüren bir strateji izlediği için daha sessiz, takım liderinin sözünden çıkmayan, evin uslu oğlunu oynayan Mehmet’i korumayı tercih ediyor olabilirler.

Gönülüller için de sonuç şok oldu

Gönüllüler üç haftalık zafer sarhoşluğunun ardından bu hafta dokunulmazlık oyununu kaybetmeleriyle adeta soğuk duş yaşayarak survivor gerçeği ile yeniden yüz yüze geldiler. Serkay ve Semih konsey öncesi birbirlerine girdiler. Serkay’ı şimdiden elenme korkusu sardı. Konseyde kimlerin isimlerinin söyleneceğini de oylama sonrasında sizlerle paylaşacağız. Dokunulmazlık kişisel oyununu ise İbrahim kazandı. İbrahim oylama dışında bir isim daha söyleme hakkına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu