MagazinTelevizyonYerli Dizi

Survivor ile ünlenen Avatar Atakan Söz dizisinden neden ayrıldı?

Survivor 2016 Şampiyonu Avatar lakaplı döğüş sporcusu Atakan Arslan, Söz dizisinden ayrıldı. Avatar Atakan sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla Söz dizisinden ayrıldığını duyurdu. Peki ekibin önemli karakterlerinden birini canlandıran Avatar Atakan neden diziden ayrıldı?

Üsteğmen Zafer Yaman karakteri ile Star TV’de yayınlanan Söz dizisinde yer alan Atakan Arslan, diziden ayrıldığını sosyal medya hesabından şöyle duyurdu. Instagram’da paylaştığı fotoğrafına yazdığı bir mesajla diziden ayrıldığını açıklayan Avatar Atakan “Söz dizisinden kendi isteğimle ayrılmış bulunmaktayım. İzleyicilerimize bizi destekleyenlere herkese teşekkürler başka projelerde buluşmak üzere” dedi. Atakan’ın mesajına tepkiler de yağdı. Özellikle Tolgacılar ve Atakancılar diye takipçilerin ikiye bölündüğü görüldü.

 

Avatar Atakan biyografisi

7 Ağustos 1989 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan, spor hayatına basketbol ile başlamıştır. 16 yaşında vücut geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşında dövüş sporları ile tanışmış ve o günden bu yana bir çok başarıya imza atmıştır. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na parkur rekoru kırıp okul birincisi olarak girmiştir. Eğitimine halen devam etmektedir. Atakan Arslan, 2008 yılından itibaren kick boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkesini uluslararası arenada temsil etmekte, aynı zamanda da profesyonel müsabakalara çıkmaktadır.

2011 yılında Özbekistan’da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazanmış ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirmiştir. TPW adı altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, adından Solider olarak söz ettirmiştir.

Kickboks kariyerinin önemli olaylarından biride, dünyanın kickboks organizasyonlarından biri olan Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır. 2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul’da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yapmıştır.

Profesyonel sporun dışında çeşitli sinema ve dizi filmlerinde de oynayan Atakan Arslan modellik yapmaktadır.
Survivor 2016 tüm hızıyla başladı, ödül oyununu bu hafta hangi takım kazandı.Survivor Çağan Atakan Arslan kimdir, hakkında detaylı bilgiler burada. Sivaslı olan boksör Çağan’ın lakabı Avatar. Parkur rekoru kırdı. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na giren ve eğitimine devam eden Çağan Atakan Arslan birçok defile ile dizi ve sinema filmlerinde de oynadı.

Basketbolla başlayan spor hayatına küçük yaşlardan itibaren vücut geliştirme ile devam eden Arslan 17 yaşında dövüş sporlarına merak sardı. 2008 yılından sonra Kickbocks ve Muay Thai milli takımlarında uluslararsı arenada boy gösterdi. En büyük başarılarından biri ise 2011 2011 IFMA Muay Thai dünya şampiyonluğu. 5000 Özbek’in önünde Özbekistan’da Özbek rakibini finalde nakavt ederek tarih yazdı. Profesyonel güreşde de önemli bir performans göstererek adından Soldier olarak da söz ettirdi… Kickboks hayatının en önemli olaylarından birisiyse Glory ile yaptığı anlaşma… 2014’de Glory debut yapan Atakan Arslan ilk maçını Glory 15 İstanbul’da gerçekleştirdi ve Brezilyalı Jonatan Oliveira ile karşılaştı. 3 round sonrasında usta rakibine puanla kaybetti…

Avatar Atakan TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi olan Son Çıkış adlı dizide küçük bir rol almıştır. Televizyon sektöründe istediğini bulamayan Çağkan Atakan Arslan’ın ününe ün kattığı branş ise dövüş ringleri oldu. Sporcu kişiliğinden dolayı yarışmada kondisyon anlamında herhangi bir zorluk çekmeyeceği düşünülen Çağkan Atakan Arslan, özellikle hızlı oluşuyla tanınmıştır.

Ödüller
2013
W.M.C Muay Thai Dünya Şampiyonu[kaynak belirtilmeli] Muay Thai Türkiye Şampiyonu
Muay Thai Marmara Şampiyonu

Muay Thai İstanbul Şampiyonu

 

2012

WMAO Dünya Şampiyonu[kaynak belirtilmeli] Muay Thai Süper Lig Şampiyonu
Muay Thai Türkiye Şampiyonu
Muay Thai Marmara Şampiyonu
Muay Thai İstanbul Şampiyonu
2011[değiştir | kaynağı değiştir] Muay Thai IFMA Dünya Şampiyonu (Tarihte Ülkeye Altın Madalyayı Getiren İlk Türk)[kaynak belirtilmeli] Best Muay Thai Süper Ligi Türkiye Şampiyonu
Muay Thai Türkiye Şampiyonu
Muay Thai Marmara Şampiyonu
Muay Thai İstanbul Şampiyonu
Fight Academy İstanbul (Cine5 – İstanbul)

RMO Fight Code İstanbul (Fox TV – İstanbul)

2010

W.O.F World O-Sports Federation Muay Thai Dünya Şampiyonu (İran)[kaynak belirtilmeli] IFMA Muay Thai Dünya Üçüncüsü (Thailand – Bangkok)
Best Muay Thai Süper Ligi Türkiye Şampiyonu
Muay Thai Türkiye Şampiyonu
Muay Thai Marmara Şampiyonu
Muay Thai İstanbul Şampiyonu
Ring Masters Olimpia (Fox TV – İstanbul)
Ring K-1 World Grand Prix (Fox Tv – İstanbul)

2009

WFFA Free Fight Avrupa Şampiyonu[kaynak belirtilmeli] Muay Thai Türkiye İkincisi
Muay Thai Marmara Şampiyonu
Muay Thai İstanbul Şampiyonu
Mix Fight 6. Gala Darmstad (Fox TV – Almanya)
Sekizli Turnuva (Eskişehir)
Uçan Fight Arena (Fox TV – Adana)
Uçan Fight Arena (Fox TV – Trabzon)
Kickboks Türkiye Üçüncüsü
Kickboks Marmara Şampiyonu
Kickboks İstanbul Şampiyonu

2008

Muay Thai Marmara Şampiyonu[kaynak belirtilmeli] Muay Thai İstanbul Şampiyonu
Kickboks Marmara Şampiyonu
Kickboks İstanbul Şampiyonu

2007

Kickboks Türkiye Şampiyonu[kaynak belirtilmeli] Kickboks Marmara Şampiyonu
Kickboks İstanbul Şampiyonu
Muay Thai Marmara Şampiyonu
Muay Thai İstanbul Şampiyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu