SurvıvorTelevizyon

Sabriye geçmişini anlatırken gözyaşlarına boğuldu… “Annemle evlere temizliğe gittim!”

Survivor’ın en tartışmalı ve dikkat çeken yarışmacısı olan Sabriye, Porsche ödülünü kaybettikten sonra yaptığı röportajda hem anlattı hem ağladı. Sabriye’nin gözyaşları içinde anlattığı ailesi ve çocukluğu ile ilgili anılarında verdiği bir detay dövüş sporunu niçin tercih ettiğini gözler önüne seriyordu. Sabriye geçmişte ailesinin ekonomik açıdan ne kadar zor günler geçirdiğini anlattığı röportajda kapıcılık yaptıklarını ve zaman zaman annesinin gittiği temizlik işlerinde ona yardımcı olduğunu anlatırken adeta gözyaşlarına boğuldu. Sabriye’nin samimi itiraflarını dinleyenler onu takdir etmekten geri durmadı.

İşte, Sabriye’nin röportajından satır başları…

SABRİYE: “ANNEM MERDİVENLERİ SİLERKEN BEN DE IŞIĞI AÇIYORDUM!”

Survivor 2017 yarışmasının ünlüler takımında yer alan Sabriye Şengül anılarını anlatırken gözyaşlarına boğuldu. “Annem bize bakıyordu ev temizliğine gidiyordu. Apartmanları siliyordu, merdiven temizliği yapıyordu.Annem merdivenleri silerken ben de ışıklar sönünce yakıyordum. Kapıcılık da yaptık biz küçükken. Birkaç kez de annemle ev temizliğine gittim.

“HOCAM BANA BOKSA BAŞLA DEDİ”

O zamanlar okulun Hentbol takımındaydım. Çok faullu oynadığım için hocam sen bunu bırak boksa başla dedi. Babamdan gizli boksa gitmeye başladım. Babam gazetelerden öğrendi boksör olduğumu. Okuldan çıkıyordum boksa gidiyordum. Kız arkadaşımda kalıyorum diyerek maça gitmiştim. Annem ablam nerede olduğumu biliyordu.

“SEVDİĞİM BENİ DOĞUM GÜNÜNE ÇAĞIRMADI”

Dövüş sporuna başlamadan önce de okul hayatımda bir sevdiğim vardı. Durumumuz kötüydü. Benim kapıcı olduğumu biliyordu. Benden 5-6 yaş büyüktü. Kendisi zengindi, durumu çok iyiydi. Bunun doğum günü vardı. Annemle gittiğim merdiven temizliklerinden 20 lira biriktirmiştim. Ona bir kazak ve çiçek aldım. Mahallede onu bekledim gelsin de hediyesini vereyim diye. Beni görmeye çok geç geldi, hediyesini almaya. Beni doğum gününe çağırmadı. Evde kutluyordu, yakıştıramadı herhalde. Verdiğim hediyeyi de hiçbir zaman üzerinde göremedim. Ailesinin istediği kişiyle nişanlandı. Hani beni seviyordun dedim.

Hangi avukatın doktorun kızı boks yapar ki, dövüş sporu yapar ki? O yüzden içimde biriktirdiğim herşeyin intikamını ringden alıyorum. “

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı