Televizyon

SURVIVOR’A MÜGE Mİ YOKSA SAMANTA MI VEDA EDER?/JALE ŞEN

Adada başlayan yeni günle birlikte günün dedikodu kumkumaları da işe başladılar! Merve gelip Duygu’yla Serenay’a İsmail ağabeylerinin kızlar hakkında ‘’ikili oynuyorlar’’ dediğini söyledi. İkili oynamak mı? Dedikodu mu? O yoooo, bu adada olabilecek en son 2 şey!

Kazulet Duygu da böyle düşünüyor ve kendilerine iftira atıldığını ve hatta arkalarından konuşulduğunu, üstelik böyle berbat bir şeyi yapanın da ‘abiiiy’ dedikleri İsmail ağabeylerinin nasıl olup da yapabildiğine inanamadığını söyleyip durdu. Çok içlendi kız yazık! Diğer ‘çok üzgün’ kızlar da ona katıldılar filan, ‘’iyilik yap, kötülük bul’’ babında bir şeyler söyledi Duygu devamında. E öyle Duygu’cuğum hayat böyle. Ama sen değil miydin dün adada Tolga’yla İsmail’i çekiştiren? Tolga zaten çekinmiyor yüzüne de söylüyor adamların, ya sen dün öyle mi yaptın?

İsmail de duruma içlenmiş, ‘’kötü olacann kötüüü, iyi oldun muydu geçemezsin’’ dedi. Buna uygun güzel bir söz vardır, halk arasında da çok kullanılır, şimdi söyleyemem olmaz, siz anladınız onu! Gerçi İsmail de çok süper bir duruş sergilemiyor ya. En azından bu kızlar kimin ne olduğunu yavaş yavaş anlarlar, hak edene hak ettiği değerde davranırlar belki bundan böyle. Sıra tilki Akın’da. Onu ne zaman anlayacaklar bakalım…

Şimdi hareket zamanı adada ve kuru kafa tişörtleriyle her hafta arz-ı endam eden Acun, ödülün ne olduğunu açıkladı. Doğtaş’tan, yarışmayı kazanan grubun 4 gün üzerinde bebekler misali mışıl mışıl uyuyabilecekleri yatak ve diğer ödül de çikolata!

survivor_4

Yarışmanın ilk etabı başladı, Ünlüler 5-4 skorla öndeler şimdi. Ben de çayımı demledim, adayı gördükçe ‘’yaz gelse, kızgın kumlardan serin sulara dalsam’’ diye hayaller kuruyorum.

Kazulet Duygu’yla çikolata renkli yarışmacı (Sezen Cumhur Önal’ı da andım ya bu arada) Samanta yarışıyorlar, Duygu kazandı az farkla. Yarışa devam. Veee işte ödül Ünlülerin!

Sevinildi, üzülündü, yorumlar yapıldı derken gece oldu. Gönüllüler tarafında minik bir ziyaretçi vardı. Herkesi tek tek yoklayan farecik. Bayağı bir gezindi, Turabiş’le Sahra’yı yokladı, uyandırdı onları, sonra da geldiği gibi gitti. Fare bile kimlere musallat olunması gerektiğini biliyor!

Turabiş yemek hazırlıyor bir yandan da grupla olan memnuniyetsizliğini paylaşıyor. Yazık bu çocuğa da üzülüyorum, dengi insanları bulamadı!

Ünlüler de yatak keyfi yapıyorlar bu yanda. Tilki Akın karşı taraftan bir erkek göndermek derdinde, öyle diyor. Duygu Tolga’ya içini açtı, İsmail’in söyledikleriyle ilgili olarak. Tolga’ya hak verdiğini, İsmail hakkında çok yanıldığını, artık onunla hiçbir şekilde ilişki içinde olamayacağını söyledi.

Şimdi dokunulmazlık yarışı için taraflar karşı karşıya. Berna çok oyun kaybettik ama birbirimize saygımız azalmadı, yine de mutluyuz dedi. Turabiş de ‘’bu oyunda görüntüye bakınca oraya bi kafes koy abi işte benim evim’’ dedi. İnsanın kendini bilmesi ne güzel bir şey! O kafes dövüşçüsüne yordu tabii, ben başka şeye…Tolga da hafiften dalgasını mı geçti ne? ‘’Kafes Turabi’nin eviymiş abi, çaya çağırırsa ben de giderim çay içmeye’’ dedi. Haydi bakalım yarışma başlasın!

survivor_1

Dokunulmazlık yarışında açık ara farkla Ünlüler önde. Durum 7-2. Duygu’nun karnında bir ağrı var bu arada, belki de yarışamayacak, yine de denemek istiyor. Serenay gözünden darbe aldı ama yine de devam etti. Turabiş’le can Tolga karşı karşıya şimdi, Turabi kazandı ne yazık ki ve yine hep yaptığı gibi tuhaf hareketlerle zaferini kutladı. Bunların birbirleriyle olan oyunlarını Roma dönemi arenalarındaki esirlerin dövüştürülmelerine benzetiyorum. Aç aç da insan nasıl hareket eder ki? Kazanan taraf bir şeyler yiyor tamam ama o neye yeter ki? Bunlara yemek veriyorlardır geyiği vardır ya hep Survivor’un başlangıcından beri, öyle mi acaba ya?

Ünlüler kazandı dokunulmazlık yarışını. Sahra günlerdir yemek yiyememelerinden dolayı kaybettiklerini, Turabi de dövüşebildiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Dokunulmazlık sembolünü Merve alıyor.

Kendi adalarına dönen Ünlüler kimin gideceği konusunda yorumlar yapıyorlar. Bakalım Gönüllüler aralarından kimi çıkartacaklar bu durumda.

Turabi kendi seçtikleri arkadaşlarının yanlış seçimler olduğundan bahsetti. Sonra da Samanta hakkında dedikodu yaptılar Sahra’yla. ‘’Adayı kuruttu, valla adayı yedi kadın ya’’ dediler Samanta için! Kendal Ağa gibi ya bizim Turabi, adanın sahibi sanıyor kendini, kız ne yemiş, ne yapmış onu izlemiş.

Haydi şimdi SMS vaktidir! Oylama başladıııı! Desteklenen oyuncu bakalım hangi isim olacak? Adanın Kendal’ı Turabi, desteklenen aday olabilir diye düşünüyorum. SMS’lerden gelen gelir Acun Medya tarafından İşitme Engelliler Vakfı’na bağışlanıyor.

Evet, şimdi Gönüllüler oylama haklarını kullanıyorlar. Ve Turabi ile kankası Sahra, tam da düşündüğüm hareketi yapıyorlar ve ‘özlü sözler’ eşliğinde önlerindeki kağıda Samanta’yı yazıyorlar. Samanta şirin Müge’yi yazıyor. Hadi iyisin Samanta giden bir kişi eksilen bir boğazdır sonuçta!

Durum onu gösteriyor ki galiba Müge gidecek. Çok gayret gösteriyor Müge ama çok da narin. İnsan kıyamıyor ona sanki izlerken. Aa Samanta ve Müge çıkıyor arka arkaya oylamalardan. Samanta gidici gibi, son oy şimdi ve 2 isim çıktı oylamadan, Samanta’yla birlikte Müge. Bakalım yarın akşam adadan kim gidecek?

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu