Televizyon

SERHAN BAŞBAHÇIVAN / SURVIVOR’DA AKLA DÜŞEN SORULAR

Televizyon dünyasında bir sezonun daha sonuna yaklaşıyoruz.Kimi diziler veda etmeye kimileri ise sezon finali yapmaya hazırlanıyor.

Öncelikle 6. Sezonu olmasına rağmen yayınlandığı günden beri, hala en çok izlenen yarışma olan SURVİVOR ile ilgili kafamdaki soruları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yarışmacılar haftalardır orada ve finale 4 hafta daha var.Erkek yarışmacılar sakal uzatırken kadın yarışmacılar deniz sezonunu açmaya hep hazır gibiler.

Yani medeniyetin buluşu ‘jilet’ in nimetinden neden sadece kadın yarışmacılar faydalanıyor?

Erkeklere sakal traşı yasağı koyarak inandırıcı olmasını sağlıyorsunuz ama sakalları uzayan erkeklerin nedense haftalardır göğüs kıllarında,saçlarında en ufak bir uzama yok.

Şampuanın ve tatlı suyun bile sözde ‘ödül’ olarak verildiği Survivor’da eleme gecelerinde kadınların saçları belli ki ikisi bir arada ile yıkanmış.

Survivor ile pek çok iddia ortaya atıldı,gerçekten aç kaldıkları,tuvaletlerini bile dışarda yaptıkları vs.

Dedikoduları bilmem ama göründüğü gibi ilkel şartlarda olmadığına eminim.

Bu arada son elemelerden sonra gönüllü ekibi ünlü, ünlüler ekibi gönüller gibi oldu.

Ünlüler ekibinde Ümit Karan’ı kenara koyun,Cengiz Coşkun’u Fetih 1453 filminden önce hatırlayan varmı?Gönüllülerdeki Duygu Çetinkaya’nın daha çok sinema filmi var.

Cengiz Coşkun yarışmadan sonra hazır sakalları da uzamışken Muhteşem Yüzyıl’a dahil olabilir.Ne de olsa tarihi filmlere yabancı değil.

Doğukan Manço ile tanışıklığım yok. Yarışmada izlediğim kadarıyla sağlam bir karaktere sahip. Ancak rahmetli Barış Manço’nun oğlu olmasından öte bir şöhreti yok.Dj’liği diyorsanız ona gelene kadar onlarca ünlü Dj sayabilirim.

Irmak Atuk…Best Model olmuş ardından Best Model Of The World olmuş vs…Best Model yarışmaları Türkiye kaynaklı organizasyon olduğu için her sene ya erkek ya da kadın model Türkiye’den çıkar.Irmak Atuk ismini sokakta çoğu insan bilmez.

Kısaca gönüllüler ile ünlülerin birbirine karıştığı Survivor iş yapmaya devam ediyor.

Dizilere göz atarsak bu sene final yapmaya hazırlanan ve geçmişte çok eleştirdiğim  ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ de zaman geçmiyor ve finale 3 kala hala 80 darbesinde takılı kaldı.80’ler dizisi bile yerini 90’lar dizisine bırakmaya hazırlanırken,Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de senarist, seyirciye; oyuncular birbirine işkence etmeye devam ediyor.

kuzey-guney

Senarist Coşkun Irmak, dizinin kaymağını hala yerken Kanal D bu diziye müsamaha gösterip Kuzey&Güney gibi bir diziye üvey evlat muamelesi yapmaktan çekinmedi.

Kuzey&Güney’de finale hazırlanan dizilerden ama bana sorarsanız son yılların en başarılı dizisi.

Star’da Dila Hanım da veda etmeye hazırlanıyor.Tek sezonluk dizi olarak ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ hissi verdi izleyiciye.

hatice-sendil

Dila rolünü oynayan, daha doğrusu oynamaya çalışan Hatice Şendil, yaz aylarında sevgilisiyle yurtdışında ve Ege sahillerinde tatil yapacakmış.

Elbet tatil onun hakkıdır ama seyircinin hakkıda adam gibi oyunculuk görmektir.

Bu işi yapmaya devam edecekse kendisine tavsiyem acilen oyunculuk dersleri almasıdır.

Bir insanın yaptığı işe saygısı var ise kendini geliştirmeye çalışmalı.Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculuğu nerelerden nerelere geldi hatırlayın.

Gelelim bu sene Eurovision’a… Önce ‘Halk oyları etkisi %50 azaltıldığı’ gerekçesiyle önce katılmayıp sonra da finali bile ekrana getirmeyen TRT’ye…

TRT acaba merak edip Azerbaycan’ın aldığı dereceleri takip ediyormu?

Son 5 yılda ilk 5’ten düşmeyen ve ilk beşte tüm dereceleri alan Azerbaycan’a oylar uzaydan mı geliyor?

Azerbaycan bu seneyi 2. tamamlarken, güzel şarkının halk oyu etkisi  sıfıra da inse iyi derece elde edebileceğinin en güzel cevabını veriyor 5 senedir.

Yazımı sonlandırırken  iki televizyon kanalımıza değinmek istiyorum.

ATV kanalı yeniden el değiştiriyor.Uzun zamandır satış sürecinde olan ve eleman alımına izin vermeyen kanal, ABD’li Time Warner grubuna resmen olmasa da satıldı gözüküyor.

Ve muhtemelen duymuşsunuzdur Show TV’ye TMSF el koymuştu, şimdi de satış sürecinin başladığı söyleniyor.

Neredeyse yarım senedir maaş alamayan çalışanların sıkıntısıyla ilgili geçenlerde ‘Show must go on’ başlığıyla bir yazı yazmıştım.

Anlaşılan ‘Show’ devam edemedi…

Yeni yayın döneminde Atv ve Show yeni ellerde umarım marka değerlerini yükseltmeye devam ederler…

SERHAN BAŞBAHÇIVAN / MEDYABEY

https://twitter.com/Sbasbahcivan

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu