Televizyon

JALE ŞEN/SURVIVOR’DA BİR BAŞKA OLUR SİMİT KEYFİ!

İlk elemeden sonra Survivor hastaları adada neler olacağını merakla beklediler. Şu saatlerde yeni haftasıyla Survivor, Ekrem’in neden elendiğiyle ilgili atışmalarla birlikte başladı.

Güzel gözlü Yiğit tabii kankasının elenmesine çok üzüldü, Turabi’yle hafiften ağız dalaşına girdi. Süpermen Turabi yine umursamaz ve dediğim dedik çaldığım düdük hesabı kimselere eyvallahı olmadan diyeceğini dedi, Yiğit’e postayı koydu! Ah Yiğit ah, sen belli ki temiz aile çocuğusun, ne dalaşırsın mahallenin anasının gözü belalısı Turabi’yle. O Turabi var ya; yer seni Yiğit’im.

Bu arada ünlüler Duygu’nun pembe tişörtünden kendilerine top yapıp voleybol oynadılar. Eğlendiler filan. ‘’Enerjilerini boşa harcıyorlar anne’’ dedi bizim evdeki Survivor hastası oğlum. Bence de öyle ama onlara da yazık yahu azıcık coşup eğlensinler.

survivor

Nolduysa bir ara yemek yiyecekleri zaman Berna, Samanta’ya atarlandı. Balgöbek İsmail Baki dedikoduya devam etti. Canım Tolga Karel, belli ki eve gelen hacizden habersiz pek mutlu şarkı filan söyledi, kendinden bahsetti, mutluyum dedi. Bu arada ben Sahra’nın Turabi’ye aşık olduğunu düşündüm. Ada dönüşü düğün yaparlarsa şaşırmam yani. Bir Rasim Ozan Kütahyalı-Nagihan Alçı ikilisinden bir adet daha olmuş olur ülkemde. O kadar uygunlar birbirlerine.

Bu akşam ödül günü. Ödülse mis gibi simit. ‘’Anne o simitleri ne zaman getirmişler oraya, bayatlamaz mı?’’ diye sordu oğlum. Ben de ‘’Acun’un sevgilisi gitti birkaç gün önce adaya o götürmüştür oğlum’’ dedim. Çeşitli tevatürler, akıl yürütmelerle izlediğimiz Survivor’da şimdi yarışma başladı. Gönüllüler ve Ünlü olmayan ünlüler karşılıklı takımlar şeklinde futbol oynayacaklar. Kalede Turabi, topta Ahmet Dursun, Turabi golü yedi. Diğer kalede canım Tolga Karel var. Başa baş gidiyor yarışma. Yiğit attığı golle gönlümüzün favorisi oldu. Ben beceri yoksunu Eda’nın ne yapacağını merak ediyordum ki onu takıma sokmadılar bile. İsabetli bir hareket oldu!. Zira zaten hayatında hiç futbol oynamamış. Ayrıca da çok yeteneksiz.

Lost’taki John Locke kılıklı Ertunga usul usul atıyor kaleye golleri. 9-9 olan skorda kritik bir andayız ki sonuç Mert’in becerisine kaldı. Hiç umudum yok! Hayret Mert golü attı kaleye, ilk turda Gönüllüler 1-0 öne geçti.

2.turda İsmail Baki’nin atışıyla, berabere olan skor Ünlülerin öne geçmesiyle durumu eşitledi.

survivor-2014-logo

3.turda artık ben zaten futbol sevmeyen biri olarak biraz müzik diyor ve Yüzyüzeyken Konuşuruz’dan Ölmemişiz’i dinliyorum. Bu arada 3.tur da sonuçlandı ve Ünlüler simit ödülünü kazandı. Gönüllüler aç bilaç yazık ya kıyamam simit hayalleri kuruyorken, hatta Turabi’nin dediği gibi ‘topu simit gibi’ görürken kaybettiler işte.

Acun kaybedenlerle kazananların görüşlerini alırken tabii Ünlüler kazandıkları için çok mutlu olduklarını söylüyorlar. Ve bir de müjde veriyor Acun. Simitler yendikten sonra başka bir oyun daha var ve onda da güzel bir ödül olacak. Kazanan 2 süper poğaça yemeye hak kazanacak! Çay simit keyfi süper Ünlülerin. Bizim evdeki haylazın da canı çekti şimdi. Eh anneler bu günler içindir, hemen çay yapıldı, yanına da gündüzden aldığım simit kondu, bizde de Survivor keyfi var şimdi!

Gönüllülerden Berna neyin kafasını yaşıyorsa simiti kaybettiler diye ağlamaya da başladı. Samanta laf etti filan, hafiften laf dalaşı yaşandı adada. Bilmece yarışmasının sonucunda da Gökhan kazandı ve kendine Duygu’yu seçti, beraberce poğaçalara hak kazandılar.

Gruplar adaya dönüşte dev balina gösterisiyle karşılaştılar, Lorde’den Royals parçası eşliğinde. Aç kalan gönüllülerin yorumları ve simit aşkıyla yanıp tutuşanların ağlamaları sızlanmalarıyla bu akşamki bölüm burada biterken, Duygu ve Gökhan arkadaşları da keşke yiyebilselerdi diye vicdan yaparken tereyağlı poğaçaları löplettiler. Ohh afiyet olsun…

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu