Televizyon

SURVIVOR’DA EKREM’İN ELENMESİNE NEDEN ÜZÜLMEDİM?/JALE ŞEN

‘’Allahım kimseyi Survivor izlemeye mecbur bırakmasın!’’ Ne büyük konuşmuşum yarabbim. ‘’Ayy ne buluyorsunuz şu Survivor’da, millet birbirini yiyor, zaten onlar orda sadece birbirlerini değil yemek filan da yiyorlardır, kandırılıyoruz hey millet’’ diye etrafımdakilere çemkirirken aynı tuzağa ben de düştüm. Ama benim izleme nedenim ‘sebepli’… Rica büyük yerden geldi, izlemesem olmazdı.

Annemle babam da ‘’kapat Jale telefonu şimdi arama sonra sonra hadi biz Ajjun’u (annem Acun’a böyle isim takmış) izliyoruz, adaya gittiler’’ dedi ve beni bitirdi!

Önce Yeteneksizsiniz (Yetenek Sizsiniz Türkiye tabii ki), sonra Survivor Acun’u tüm ülke adım adım izliyor. Bu akşam da heyecan doruktaydı çünkü adada ilk eleme yapıldı!

İlk eleme gönüllülerden yapıldı ve Ekrem gitti. Ekrem’den garip şekilde negatif elektrik almıştım ben de en baştan bu yana; gitmesine pek üzülemedim.

survivor22

 

Yapılan SMS oylamasında her ne kadar Tolga Karel onun için Karanlıklar Prensi dese de halkın prensi Turabi seçildi! Hepimiz topluca televizyon ekranlarımıza doğru, adının önüne envayi çeşit sıfatlar eklediğimiz Turabi’ye saydırırken SMS’leri de yağdırmışız anlaşılan.

Hazır gitmişken uzunca müddet adada kalsın niyetiyle de yapılmış olabilir tabii bu hareket! Turabi de gitti ‘caanım’ Yiğit’i gösterdi elemeye hedef olaraktan Ekrem’le birlikte. Yiğit gitseydi çok üzülürdüm, zira hem oyunlarda çok iyi hem de efendi, yapıcı, olumlu çocuk. Genç kızlar da gitmesini istemez sanırım, adadaki tek yakışıklı Yiğit çünkü.

‘Mahallemizin belalısı’ kıvamında gıcık Turabi’nin ‘dişi’ versiyonu Sahra da adanın 2. güçlü yarışmacısı. O da Turabi gibi hırslı, güçlü ve enerjik. Bunun yanı sıra Turabi ve kankası Sahra, yazın Almanya’dan yurda gelen gurbetçi çocukları kıvamındalar. Survivor severler oyunlarla birlikte yarışmacıların huyuna suyuna da bakıyor. Daha şimdiden ‘en sevilenler- en nefret edilenler’ bölümleri belirlendi bile.

Adada oyunlar haricinde boş kalınan zamanlarda dedikodu gırla devam ediyor. Akın, maşallah oradan oraya laf taşımakta harika! İsmail Baki gözüne kestirdiğiyle yalnız kalıp ilk iş milleti çekiştirmeye koyuluyor. Tolga Karel’e takmış durumdalar. Hiçbir işe karışmaması, sürekli elindeki ya da başka bir yerindeki yaraları bereleri bahane edip işten kaçıyor.

Durumdan rahatsız olanlarla birlikte yapılan toplantıda herkes düşüncesini söyledi açıkça. Ertesi gün Tolga da hemen erkenden kalkıp ateşi yaktı, gitti balık tuttu filan. İyi niyetli olduğunu göstermeye çalıştı. Bu sefer de hakkında ‘’vay efendim elenme tehlikesi oluştu da o yüzden iş yapar gözükmeye çalıştı’’ dendi…Bu nedir yahu, adam kötü biri değil ki! Gayet olumlu, dedikodu peşinde olmayan, düşündüğünü arkadaşlarının yüzlerine söyleyen, gruplaşma muhabbetlerinden kaçan birisi o.

Tolga Karel pek çoğumuzu şaşırtıyor aslında. Normalde bizler onu agresif ve tuhaf biri olarak bilirdik, hiç de öyle biri olmadığını düşünmeye başladık artık.

Ünlülerle gönüllüleri birbirine karıştırdığım, kim ünlüydü kim gönüllüydü bilemediğim adada ünlülerden Gökhan Keser hem çok efendi hem de performansı çok iyi. Cılız mılız bir şeydi o çocuk şu cadılı dizide, vücut geliştirme çalışmış anlaşılan. İyi de yapmış, gayet zinde çünkü.

Diğer yandan yaşlarına rağmen gençlere taş çıkartan Ahmet Dursun ve Ertunga var ki cidden insan üstü performans sergiliyorlar. Erkekler ve kızlar olarak ikiye ayırırsam eğer Tolga Karel ve İsmail Baki ‘en zayıf halka’ olarak gözüküyorlar.

survivor33

Kızlar tarafına bakacak olursam eğer, Eda Özerkan, Serenay ve Müge en kötüler. Hele Eda beceriksizlikte ve yavaşlıkta bayrağı kimselere kaptırmıyor. Sanki adada yarışmada değil de aklı da ruhu da, bedeni de başka bir yerlerde gibi. Kötü olduğunun kendisi de çok farkında, o yüzden de arkadaşlarının sürekli sızlandığına dair sözlerinin aksine susuyor ve üzülüyor.

Serenay’sa futbolcu olmasına rağmen hayatında hiç spor yapmamış, stratejist davranmaktan, durumu kavramak ve atik hareket etmekten çok uzak. Müge bu iki isme göre daha iyice. En azından azimli görünüyor, bu akşamki performansına bakılırsa da diğer haftalarda daha iyi olacak gibi.

Kızlarda en iyi olanlar “gıcık” Sahra ve Berna. Ardından Merve geliyor. Duygu, boyunun uzunluğundan dolayı çoğu zaman zorlanıyor ama o da gayet iyi götürüyor. Bu akşam dokunulmazlık kolyesini takan Samanta da çok gayretli.

Kızlardan çok erkeklerin dedikodu yaptığı adada cadı kazanı kaynarken sonraki haftalarda kavgaların, oyunların, arkadan konuşmaların nasıl gelişeceğini, devam edeceğini hep birlikte göreceğiz. Favorim efendiliklerini baz aldığım Mert, Yiğit ve Tolga. Şimdiki duruma bakacak olursak yarışmanın favorisi Turabi gibi duruyor.
Siz yazıyı okurken ben de biraz deniz, kum ve güneş hayalleri kurayım.

Ah şimdi Dominik’te olmak vardı…

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu