Televizyon

SURVIVOR’DA GRUPLAŞMA DÖNEMİ/JALE ŞEN

Ve işte Survivor’da yine deli kavgaların yapıldığı, yeni kararların alındığı bir gün…Gruplaşmanın olmadığı, herkesin kendince hareket etme, konuşma özgürlüğünün olduğunun savunulduğu adada görüyoruz ki aslında baştan beri bir gruplaşma vardı. Biz görüyorduk da nedense kendileri bunu kabul etmiyorlardı. Yalnızca benim ‘cesur yürek’ im Tolga bunun farkındaydı ve sonunda Duygu’nun da dediği gibi (hayret ki) Tolga’nın dediğine geldiler, herkesin birbirinin arkasından konuştuğunu kabul ettiler.

Dünkü Mert’in seçildiği oylamadan sonra bu sabah taraflar uyandılar filan derken birden bire Akın, Ahmet Dursun, İsmail Baki ve Gökhan’ın bir yanda, Serenay, Merve ve Duygu’nun bir yanda oturduğu ve Tolga’nın da tek durduğu haldeki sahneye şahit olduk. Burada Merve ‘’herkese erkek olun diyeceğim, herkes kimin hakkında ne derdi varsa yüzüne söylesin diyeceğim’’ dedi. Çok sinirli ve çok da kararlı gözüküyordu Merve. Artık baştan beri birbirlerinin arkalarından konuşmaları tabii dayanılmaz hal aldı. Merve de bu durumdan fazlasıyla rahatsız olmuş ‘’ben artık kim nereye çekerse oraya gidiyormuşum hissinden hoşlanmıyorum’’ dedi. Tolga da tek konuştuğu görüntülerde o esnadaki ‘gruplaşma’ durumunu isimleri sayarak belirtti ve baştan beri olanın zaten bu şekil olduğunu söyleyerek ‘’işte buradaki fotoğrafı görün’’ dedi. Heyyytt be aslanım Tolga, seviyorum seni!

Karşılıklı konuşurlarken Duygu Akın’a ‘’sen net değilsin’’ babında bir takım şeyler söyledi. Akın’ın nihayet ‘tilki’ olduğunu anlamaya başladılar! O esnada Akın da ‘’ben kimseye yalakalık yapmam, derdimi paylaşmayacağım, kimle sorunum varsa gidip açıkça söylemeyi düşünmüyorum, benim de tarzım bu’’ dedi. Duygu’yla Ahmet Dursun arasında daha önceki haftalarda olan sorunla ilgili olarak söyledi aslında bunları Akın. Sorunu gidip konuşması hakkında Duygu’yu ikna edememişti Akın, Duygu da Ahmet Dursun konuşmaktan kaçındığı için ısrarcı olursa yalakalık olacağını savunmuştu filan. Akın’ın durumu yanlış anladığını söyledi Duygu da. Gerçi bunlar birbirleriyle konuşsa ne olacak. Yine dayanamayıp birbirlerinin arkasından atıp tutacaklar. Turabi de benim için ‘yükselişte’. Arkadaşlarından özür dilediği günden bu yana gayet saygılı ve sakin hareket ediyor. Yakında onu da Tolga’nın mertebesine yakın bir yerlere oturtabilirim yani!

Şimdi de ödül oyunu devam ediyor. Kazanan tarafın Türksel’e ait teknede, arkadaşlarından gelen video görüntülerini izleyecekleri ödülün yarışması son hız gidiyor. Taraflar çamurlara bulana bulana yarışıyorlar. Yazık ya gözlerine filan kaçıyor çamurlar. Hayret nasıl olduysa Müge iyi gidiyor bu yarışta. Çamur enerjisini yerine getirdi galiba.

Survivor reklam arasına girdi, ben de fırsattan istifade Kıyı Müzik (http://www.kiyimuzik.com/hopelandic-19/ ) dinlemedeyim şimdi. Müziksiz olmuyor işte. Eskiden (1980 civarı) sabah uyandığımda ilk işim radyonun düğmesine dokunmak olurdu. Dışarıdan eve geldiğimde de ilk iş yine o aynı sihirli hareketti. Her işin başlangıcı, devamı ve bitişi gibiydi müzik benim için. Çıkan tüm kasetler (o zamanlar kasetler vardı tabii), tüm yeni parçalar, sanatçı ve gruplar ezbere bilinirdi tarafımdan. Arkadaşlarla birbirimize şarkı önermeler filan…Ne tatlı, ne huzurlu anlar, zamanlardı. Bir fani eskiyi fazlaca anmaya başladı mı bilin ki yaşlandığını hissedip üzülmektedir! O ben miyim? Kabul etmiyorum hiç bunu ama öyle galiba…Baxter Dury söylüyor; Happy Soup.

Survivor reklamdan döndü, yine yarışa devam. Ben başka alemdeyim şimdi gerçi ya…Yazıyı yazacağım için gözüm televizyonda, kulağımsa başka seslerde. Bu arada yaşlılıktan bahsetmişken Nebil Özgentürk’ün yeni belgeseli geldi aklıma. Nazilli’de en uzun yaşayan insanları bulup onlarla röportajlar yapmış ve bunları hem kitapçık şeklinde basmış, hem de video görüntülerini belgesel haline getirmiş. Ne zaman izleriz? Daha yapım aşamasındayken belgesele konu olan bu şirin mi şirin uzun yaşayanlardan birkaç isim elveda demiş. Yine güzel bir iş çıkmış ortaya belli ki. İzlemek için beklemeli…

Survivor’a geri dönelim haydi. Ödülün sahibi Ünlüler oldu. Teknedeki arkadaşlarından gelen görüntüleri izliyorlar şimdi. ‘’Herkes gitsin, Ahmet Dursun!’’. Bundan önce bizler de Turabi’yle Yiğit arasında yaşanan tartışmaya şahit olduk.

survivor_11

Turabi Yiğit’e sinirlendi. Hindistan cevizi krizi yaşanıyor adada. Yiğit hırsızlıkla itham edildiğini, Turabi’nin onu yanlış anladığını söyledi. Hindistan cevizlerini Mert’le Yiğit’in gizli gizli toplayıp soyup yediklerini, bunu da gözleriyle gördüğünü söyledi Turabi. Sahra’ya da ufacık bir parça verdiklerini, bunu da Sahra’nın ona söylediğinden bahsetti. Yiğit çok sinirlendi. Sahra Turabiş’in tarafını tuttu tabii. Yiğit’in yalancı olduğunu, bunu da tüm adadakilerin bildiğini söyledi Sahra. Turabi ‘’ben özür diledim Yiğit’ten, anlaşma yaptım onunla ama o bunu bozdu, ihanetin bedelini ödeyecek’’ dedi. Ne cevizmiş be kardeşim! Bu nasıl adadır anlamadım, Hindistan cevizinden bol başka ne var ki orada. Yiyin işte kırıp kırıp kardeşim hepiniz.

Yiğit de Ertunga abiye aynını söylüyor şimdi. Turabi’yle kankası Safinaz kılıklı Sahra da Yiğit’in dedikodusunu yapıyorlar. Blender gibisin mübarek kız Turabi sevmeye başlamıştım seni oysa ki, olmadı bak şimdi. Iııh vazgeçtim.

Sırada diğer oyun var, Dokunulmazlık Oyunu. Sahra, Berna, Ertunga, Yiğit ve Müge iki dik kalas arasında bacaklarıyla dikilmeye çalışacaklar. İlk pes eden Ertunga oluyor. Kazanan 2 kişi çekiç atma yarışı yapacak. Bakalım kolye kimin olacak.

Ve Müge’yle Yiğit kaldı geriye. Çekiç atıyorlar şimdi, Yiğit önde gidiyor. Görünen o ki Yiğit kazanacak, kolyeyi takacak gibi. Ve evet öyle de oldu…

Adaya dönüşte Yiğit içine oturan Hindistan cevizi olayına geri döndü. Arkadaşlarına tek tek sordu kendisine inanıp inanmadıklarına dair. Bu arada Berna’yla Turabi kavgaya tutuştu hafiften ‘’Benim hakkımda yorum yapma’’ dedi Turabi Berna’ya. Sahra Yiğit’e Berna ile yakın olup olmadıkları konusunda düşündüğü şeyleri söyledi. Turabi’yle Sahra’nın yakın olmasının Berna’ya battığını söyledi ve ipler koptu! Berna Sahra’ya vurdu!

Sahra tam kavga insanı. Kavgada öyle laflar ediyor, karşı tarafı öyle kışkırtıyor ki çıldırtıyor resmen. Berna’ya ‘’hastasın sen, delisin, beni kıskanıyorsun, herkes senin deli olduğunu biliyor zaten’’ dedi. Kavga aldı başını gitti. Ada karıştı. Yiğit, Berna’ya “neden yaptın?” diye sordu. Berna güzel konuştum ama kötü oldum dedi. Ahh Berna sen Sahra’yla baş edebilir misin? Bazı insanlar haksız bile olsalar yalanı öyle güzel doğrulturlar ki, eğriyi düz sanırsın…Sonuç olarak adadaki huzurun tekrar sağlanması ve devam etmesi için Berna’nın yarıştan çıkarılmasına, adadan yollanmasına karar verdi konsey. Olan Berna’ya oldu, diskalifiye edildi, adadan ayrıldı. Ama en azından pek çoğumuzun yapmak istediği şeyi yaptı çaktı Sahra’ya! Ohhh rahatladık mı kızlar?

Halk oylaması var şimdi ve gönüllülerden en çok oyu alan isim açıklanacak ama araya sürekli giren, uzadıkça uzayan Survivor artık baymaya başladı ama. Piçaklamak istedim Baattin gibi reklam verenleri öfff. Yetti ama sonucu beklemeyeceğim ben, kızdım.

Sevgili Survivor’cılar, yarın gerçek bir gün olsun. Ben şimdi korku filmi izlemek üzere huzurlarınızdan ayrılıyorum.

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu