SurvıvorTelevizyon

Survivor’da haftanın EN’leri…En talihsiz yarışmacı kim? Haftanın eksi puanını kim, neden aldı?

Survivorda stresli bir haftayı geride bıraktık. Haftaya beklenilen ama seyircilerin istemediği bir olayla başladık; Eser West diskalifiye oldu. Bana kalırsa kesinlikle Kıbrıs finalinin en garanti adaylarındandı ve sayesinde bir Kıbrıs finali bir adayından oldu. Eser’in yokluğunda neler olacağı merak edilirken Acun Ilıcalı bir ters köşe hamlesiyle Göz6 yarışması finalisti olan Bulut Özdemiroğlu’nu kadroya dahil etti.

Neden mi ters köşe?…

Çünkü bilenler bilir, aynı yarışmadan ezeli rakipleri Erdi ve Berna Keklikler. Bulut’un konseye gelmesiyle Erdi’nin şaşkın bakışları görülmeye değerdi. Bakalım bundan sonra Erdi-Berna-Bulut üçgeninde neler yaşanacak, bekleyip göreceğiz.

Gelelim bu haftanın diğer enlerine. Bu haftada kah ünlüler kah gönüllülerin kazandığı yarışmalar oldu. Ama bu yarışmalar ne denli aynı düzeyde devam edecek merak konusu. İzleyici olarak bambaşka ve yaratıcı parkurlar görmek isterim. Gönüllüler takımının bu hafta da sivrilen isimleri bizi şaşırtmadı. Berna Keklikler, Gönüllüler takımında iyiden iyiye herkesin sabrını zorlamaya devam ediyor. Açıkçası, Berna Keklikler’in çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum ve bu oyunculuğuyla epey de ilerleyecektir. Asıl Keklikler’e karşı saygısını yitirmeden haklı olmasına rağmen alttan alan Anıl’a yazık oldu.

Ünlüler takımı için çok kötü bir hafta geride kaldı. İki dokunulmazlığı da kaybeden takım iyiden iyiye birbirlerinden koptu. Bu hafta yine oklar Sabriye’nin üzerine çekildi. Çalışmıyor, çabalamıyor, oturuyor!.. Bahaneler bahaneler… Bir izleyici olarak Sabriye’ye yapılan dışlama politikasına gerçekten üzülüyorum. Ama onlar dışladıkça Sabriye’nin daha da güçlendiğini düşünüyorum.

Adanın ağırbaşları İlhan Mansız ve Serhat Akın sessiz bir hafta izlediler. Özellikle Serhat Akın sakatlığından sonra olaylara nihayet daha objektif bakabildi.

Ünlülerin kaybettiği iki dokunulmazlık sonucunda sırasıyla Sabriye, Sedat, Berna Öztürk ve Şahika aday oldular. Açıkçası Sabriye zaten eleme potasının kadrolu ismi haline geldi. Burada benden bir eksi de bireysel dokunulmazlığı kazanıp da en yakın arkadaşı Sabriye’yi korumak yerine onu düşünmeden karşısına Çılgın Sedat’ı çıkartan Adem’e geldi. Arkadaşlıklar, kişisel egolardan çok daha değerlidir. Bunu unutma Adem!

Beklenilen adaylar ve beklenilen bir eleme potasından sonra adaya veda eden isim Berna Öztürk oldu. Açıkçası Survivor başlamadan tanıtımlar ekranda dönmeye başladığında en merak ettiğim isimlerden birisiydi Berna Öztürk. Saçı, tarzı, tavırlarıyla herkesin ilgi odağı olacağından emindim. Ama gel gör ki adanın en pasif insanı oldu. Baktığımızda adada çok bile kaldı. Umarım bundan sonra hayatında renkli kişiliğini daha çok gösterir.

HAFTANIN EN’LERİ:

Haftanın Eksisi: Takımını önemsemeyen Sema Apak’a
Haftanın Yükseleni: Elif Şadoğlu
Haftanın Talihsizi: Bulut’un gelmesi sonrasında Erdi Ünver
Haftanın Olayı: Eser West’in vedası
Haftanın Bekleneni: Berna Öztürk’ün vedası

CAN BİRANKAR/MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu