Televizyon

SURVIVOR’DA MERT ELENDİ…TURABİ SAHRA İLİŞKİSİ İSE BİLMECE GİBİ/JALE ŞEN

Ve işte yine haftanın Survivor günleriyle birlikte ben de televizyonun başındayım. Adanın kurnazlarıyla aymazlarını izleyerek vakit geçiriyorum. Bir yandan Sahra’nın ‘dönek’liğine saydırıp diğer yandan Turbo Turabiş’in yarış kazandıktan hemen sonraki ‘muhteşemgiz’ danslarını ‘hayranlık’la izleyip ‘’şimdi ben o adada olsam yarış marış da neymiş yüzeyim, güneşleneyim, birkaç Hindistan cevizi kırayım filan’’ deyip iç geçiriyorum. Sanırım ben yazı özledim!

Bir zamanların ‘has kankileri’ dönek Sahra’yla Turbo Turabişcik kanlı bıçaklı oldular. Gerçi numaradan mı böyleler, ciddi ciddi mi birbirlerinden nefret ediyorlar ikisi söz konusu olunca anlamak çok da mümkün olmuyor. Sahra’nın yavaştan hatta aslında yavaş filan değil doğrudan aleni şekilde Yiğit’e yanaşması hızla devam ederken Turabi ‘süper ikon’ rollerinde adada hayatına devam ediyor.

Geçen hafta ‘ölmeden az evvel’ Ertunga amcanın adadan ayrılmasıyla çok da fazla bir değişiklik olmamışken, bu hafta güzel olan tek olay ‘ay tutulması’ydı. Tutulmanın o muhteşem ve kaçmaz güzelliğini sonuna dek izleyebilenler Gökhan’la İsmail Baki oldu. Onların yerinde olmayı isterdim o an.

Tilki Akın zırvalamalarına devam ederken Duygu da sinir krizi geçirmenin en üst noktasına ulaştı artık. Sürekli ağlıyor. Akın’ın Tolga’ya olan takıntısını hâlâ çözememişken Sahra’nın da Turabi’yle ilgili ‘’ay ben böle bir insanla nasıl oldu da yakınlık kurdum, ailem eminim şaşırıyordur bana’’ filan tarzında saçmalamaları devam ediyor. Ne iyi, biz de ‘satan, satılan, yanaşan, kendini olmadığı gibi satan’ insanlar nasıl bir şey görmüş oluyoruz sayelerinde. Sanki hiç onlarla karşılaşmıyormuşuz gibi ya, bildiği şeyi izlemek de ayrı bir zevk veriyor sanırım insana.

Eleme gecesi bu akşam. En fazla oyu Turbo Turabicik aldı az önce. Adanın ilk günlerinde ‘yıldız’ken şimdi ‘yalnız’ kalmış olmanın zevkini çıkartıyor o da. Her iki durumun da tadına baktı ayrı ayrı. Her türlü halde Turabi şovuna sahip çıkar ve yoluna, bildiğine devam eder sonuçta. Böyle de yapıyor zaten.

Öte yandan şu SMS oylarında, tüm Survivor’cılar Turabi’ye saydırmaktan çekinmediğimiz halde nasıl oluyor da en fazla oyu ona veriyoruz anlamış değilim. Bu bir oyun evet ama aslında oyunda olanlar adadakiler değil bizleriz. Survivor başlamadan önce sezon başında hep diyoruz ya ‘’amannn canım yemek filan yiyoolar bunlar, o oylar filan da zaten yalan, kim oy atar ki’’, bile bile mi izliyoruz yani şimdi biz tüm bunları. Kanıyoruz yani kısaca bu duruma. Bizdeki de ‘neyin kafasını yaşamak’sa!

sahra-turabi

Müthiş Turabi’miz seçtiği ismi bahşetti; ‘’Sahra’’ dedi. E tabii başkası da olamazdı elbette. Turabi nerden buluyorsa bu özlü deyişleri yine döşendi ‘’Birlikte çıktığı yolda başkalarını görünce yanındakini değiş tokuş eden kardeşim Sahra’yı seçiyorum’’ dedi. Yazık bunlara da ya, aşkları nefrete dönüştü. Kavga, atışmalar tatlı tatlı ve de nefretmiş gibi sanılan duygular beslermiş ya aşkı, bunlarınki de öyle olacak belli ki, Kolera Günlerinde Aşk filmindeki gibi 50 yıl sonra kavuşur bakın bunlar birbirlerine! Ben göremem de hani siz takip ederseniz magazini eh tanık olursunuz belki de.

Ben Sahra-Turabi aşkına dalıp gitmişken bu arada Dominik’ten bu hafta gidecek olan isim Mert oldu! Yiğit üzülecek şimdi en çok. E olsun o da kendini Sahra’sıyla teselli eder artık. Mert’in adı açıklandığında Müge derin bir ohh çekti, gözü yüzü ışıldadı valla kızın. Ben haftalardır Müge gider diye düşünürken Mert gitti. Bizim SMS atanlar Müge’nin mavi gözlerine, sarı saçlarına tav oluyorlar (ki o tav olanlardan biri de bizim evdeki ufaklık) ki ‘M’leri doğru basıp devamındaki harflerde şoka giriyorlar! Her ikisi de 4 harf ya o aşamada karışıyor akıllar demek! Mert de muhteşem ötesi performans sergilemiyor elbet tamam ama Müge varken Mert’in sırası daha sonra olmalıydı. Ahh o mavi gözler ahh o sarı saçlar, vah ki vah Mert, gitti dağ gibi çocuk! Özleyeceğiz efendiliğini, özleyeceğiz mikrofon yutmuş sesini Mert senin. En çok da Yiğit’in üzülecek ardından.

Eh SMS’çiler, aklınız bir karış havada sizin de. Turabi’yi göklere çıkartırsınız, göndereceğiniz isimleri şaşırırsınız. Güzellik bir yere kadar heyyyy eh ben ne diyeyim size başka…

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu