Televizyon

SURVIVOR’DA TURABİ ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR/JALE ŞEN

Cumartesi geldiğinde bizim evdeki Survivor delisi haylaz akşamın olmasını bekliyor daha gündüzden itibaren. O Oyunları sevdiğini söylüyor ama ben Serenay için ekranın karşısına kurulduğunu biliyorum!

Eh hep olduğu gibi Survivor yine adanın muhteşem güzelliği, okyanus, kum ve dedikodularla başladı. Adada herkes birbirinin arkasından konuşuyor. Herkes birbirinden şikayetçi. İnsanların çokça olduğu ve beraber yaşamaya mecbur olduğu yerlerde ve zamanlarda dedikodu kaçınılmaz oluyor demek ki. Olmazsa olmaz yani.

Neyse, oyunların ilk etabında ödül Popeyes’ten tavuktu ve oyunu Gönüllüler kazandı. Tavuklarını afiyetle mideye indirdikten sonra adalarına dönen her 2 tarafın da yine birbirleriyle ilgili sızlanmalarına tanık olduk. Özellikle de adada en ciddisi Ahmet Dursun son 2 haftadır takım arkadaşlarının hırslı olmamalarından, oyunlara asılmamalarından şikayetçi. Bazı kişilerin oyun kaybetmiş olmalarından hiç rahatsızlık duymadıklarından bahsedip duruyor. Diğer yandan, Tolga’yla ilgili zaten hep var olan ”hiç bir şeye elini sürmüyor, iş yapmıyor” sızlanmaları devam ediyor.

Şimdi de diğer ödül oyunu için taraflar karşı karşıya. Bu hafta Dokunulmazlık oyunu yok. Ödül de 1 kilo un, 1 kilo yağ, patates ve kişi başına 2 yumurta. En güzel ödül aslında onlar için. Acıktıkça olan erzaklarıyla karınlarını doyuracaklar yeniden. Gönüllüler ve Ünlüler havalara uçtuktan sonra oyun başladı. Şu anda sonuç 6-1 Ünlülerin galibiyetiyle devam ediyor. Müge hep olduğu gibi çok güçsüz, tilki Akın da ben çoğu zaman yavaş olduğunu düşünsem de aslında yine güçlü. Şekerler şekeri Gökhan da oyunlarda gayet iyi. Turabi diğer yanda, pek kibar, narinler prensesi, çıt kırıldım sarı Müge’ye taktikler veriyor. Ey Turabiş sen Müge’ye taktik versen ne olur ki, bak ne oldu yine Ünlüler aldı bu turu da! İsmail’le Ahmet Dursun takım, Mert ve Yiğt de diğer takım. Karşı karşıyalar bakalım ne olacak. Huuu 10-1 ve tabii ki Ünlüler kazandı! Ve işte küççük Turabiş’in yıkıldığı andır. Cool (halk arasında kuull diye okunur ve söylenir, uzatıldıkça etkisi daha güçlü olan bir kelimedir) Ahmet Dursun müthiş mutlu. ”Motive olduk arkadaşlar, bakın nasıl da kazandık, bundan sonra hep böyle olalım” filan dedi. Duygu’nun doğum günüymüş bu arada, nice senelere kız Duygu…Turabiş karşı takımın ödülü hak ettiğini söyledi. Vayy Turabi şaşırttın beni!

İsmail Baki doberman civciv karışımı bir takım olduklarını söyledi. Pek memnun durumdan. Tolga ”kazandık işte tamam, abartılacak bir durum yok ortada” dedi. Kazanınca herkes birbirine yalakalık yapıyor, birbirini okşuyor, ama kaybedince herkes birbirini suçluyora getirdi olayı Tolga ki çok da doğru söylüyor.

Diğer yanda Turabi rakiplerinin oyunda çok çok iyi olduklarını ve bu durumdan utandığını, bu yüzden de karşı takımı kutlamaktan başka yapabileceği bir şey kalmadığını söyledi. Turabiş beni çok şaşırttı bu hafta, arkadaşlarını bir araya toplayıp ”konuşalım, anlaşalım” dedi. Berna’yla olan kavgasından dolayı ondan özür diledi önce ve sonrasında tüm kavgalı olduğu arkadaşlarından teker teker özür diledi. Şimdi ağlayacağım, gözlerimi yaşarttın Turabi. Gerçek sen bu musun yoksa şu an oyun mu oynuyorsun bilemedim. Takım arkadaşlarının gönlünü aldı, hepsinin hoşuna gitti bu hareketi. Haydi hayırlısı…

Eşşek gözlü, yakışıklı Yiğit’le konuştu tekrar anlaştı. Oyunlarda daha iyi olacakları, artık bundan böyle tam bir takım olacakları konusunda anlaştılar.

Ünlüler yumurta haşlayıp yediler filan. Duygu’nun doğum gününü kutladılar sonra. Ateşin etrafına toplanıp şarkılar söylediler. Sonraaa uyudular ve sabah oldu işte yine. Tabii ki dedikodulu güne de merhaba dediler. Sinsi Akın Tolga’ya takmış mübarek, Duygu’ya ayar vermeye çalıştı. ”Sen Tolga’yla konuşuyorsun, ona fırsat veriyorsun bir hatasında ama Ahmet Dursun’a yapmadın bunu” dedi. ”Benimle daha yakınsın sen aslında ama nedense Tolga’yla hatalarını filan konuşuyorsun, içini açıyorsun ona ama Tolga bana karşı laf ettiğinde beni ona karşı savunmuyorsun” dedi. Vayy be Akın, sen nasıl da bilenmişsin Tolga’ya. Allah insanı sinsilerden korusun! Kızları dolduruyor bir de. Tolga kiminle iyiyse ona gidip kötülüyor özellikle de. Oyna bakalım Akın oyna sen, gerçek yüzünü ne zaman görecek o adadakiler acaba. Yazık yaaa…

Sinsi Akın Ahmet Dursun’a gidip Duygu’yla konuşmasını söyledi. Ahmet’le Duygu birbirlerinden olan rahatsızlıklarından bahsedip anlaştılar. Yiğit Turabiş’e ”takdir ettim dünkü hareketini, çok güzel yaklaştın bize” dedi. Duygu Serenay’a ”çok susma, biraz sesini çıkart” dedi. Tolga Turabi’nin özür dileme halini hiç samimi, hiç inandırıcı bulmadığını söyledi. Herkes bir şeyler konuşuyor işte yine. Duygu da Akın’ın sürekli ”Tolga, Tolga, Tolga demesinden bıktım” dedi.

Dedikoducu Akın etrafına adam toplamaya devam etsin, ben de kendime cipsle kola alayım mutfaktan. Evet bu saatte cips ve kola! Napalım arada benim de kendimi şımartmaya hakkım olsun ama değil mi?

JALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu