Televizyon

SURVIVOR’UN ŞAM ŞEYTANI SAHRA!/JALE ŞEN

Haftanın 3 günü Survivor bizleri ekrana kitliyor. Bizler oyunları izlemekten çok tarafların kavgalarından zevk alıyoruz aslında. Biri Bizi Gözetliyor zamanlarından beri başkalarının kavgalarını, iki yüzlülük ve kaypaklıklarını izlemeye, evden ekrana bakarak karşıdaki kötülere küfürü basmaya alıştık. Esasen saydırıp durduğumuz kişiler onlar değil, gün içinde kızdığımız patronumuz, arkadaşımız, eşimiz, komşumuz.

Şimdi de Sahra’yla Turabi’ye sıralıyoruz bilinen en ‘özlü’ sözcüklerimizi. Özene bezene seçtiğimiz o güzeller güzeli kelimeler geçen hafta Berna, Sahra’ya vurduğunda bolca çıktı ağzımızdan mesela. Çaatt diye geçirdi kızcağız en sonunda dayanamayıp Sahra’ya.

Bazı insanlar vardır ya, sizin de illa hayatınıza kıyıdan köşeden dahil olmuştur öyleleri (benimkine oldu mesela istemesem de), siz bulaşmazsınız, o illa zorla kendini sokar sizin yaşantınızın içine. Bela ya bu, kaçan kovalanır tezini doğrulamak ister sanki, sen kaçarsın o bulaşır, kaçtıkça daha cazip hale gelirsin, sonunda kaybeden sen olursun niyeyse. Berna’ya da olan tam da buydu işte. Haftalardır Sahra, Berna’yı alttan alta kışkırtıyordu. Tersliyor, dinlemiyor, susturuyor, adam yerine koymuyordu. En son olayda da Sahra niyeyse Berna’nın Yiğit’le olan yakınlığını anlamlandırmaya çalıyordu ki Berna’ya ‘’sen bir sus, çeneni kapat’’ demesi son nokta oldu. Kavgayı izlerken eminim ki ekran başındakilerden çoğu Berna’ydı o esnada! Ben de Berna’ydım mesela. Sabreden, susan, duran Berna sonunda, ‘oynayan’ Sahra’nın kışkırtmalarına dayanamayıp delirdi! Eski Survivor’da yarışan Duygu Çetinkaya her ne kadar ‘’Berna haksız, ne olursa olsun Sahra’ya vuramaz, vurmamlıydı’’ dese de ben ve eminim ki pek çok kişi de bunun tam tersini düşünüyor. Yapan mı yaptıran mı haklı ya da haksız? Bazı durumlarda kışkırtan kişiyi iyice görmek gerekiyor. Düşünün, sizi sürekli olarak sözle ve davranışlarla taciz eden birine günün birinde artık tahammül edemeyip, son kez suratınıza ettiği hakarete (ki ‘’çeneni kapa’ lafı tamamıyle bir hakaret sözcüğüdür) siz de aynı şekilde karşılık verdiğinizde suçlu kimdir?

Baştan beri Sahra’nın oyununu ve rolünü çok iyi oynadığını, işini bildiğini ve adanın kurnazı olduğunu düşündüğümden, Berna’yla olan kavgalarındaki tavrı da beni hiç şaşırtmadı tabii. Kızı kışkırtmaya devam etti, onun diskalifiye olacağını bildiği için de mağduru oynayıp safa, masuma yattı. Ahhh Sahra sen var ya öyle fenasın ki Allah insanı senin gibi ‘oyunculardan’ korusun!

Zavallı Berna da Sahra’nın oyununa gelmekle kendine yazık etti ve adadan gönderildi. Burada da adadan gönderilmesi gerekenin yalnızca Berna değil Sahra da olması gerektiğini düşünüyorum. Tek taraflı, Berna’nın Sahra’ya sebepsiz yere tepki gösterdiği bir durum yoktu ortada. Berna’nın vurmaması gerekirdi evet tamam ama Sahra’nın da hakaret etmemesi gerekirdi. Bu durumda her 2 kişi de (ben Berna’yı tutuyorum bu olayda yine de) haksızdır az veya çok, her iki yarışmacının da gitmesi gerekirdi.

Acun da oylamadan önce bu akşam Sahra’ya, tartışmayla ve Berna’nın gitmesiyle ilgili olarak Sahra’nın da hatalı olduğuna dair laflar söyledi. ‘’Sence kapa çeneni ne demektir Sahra?’’ dedi. E Acun sen de madem farkındasın durumun o zaman niye yalnızca Berna’yı yolladın adadan? Bu da ayrı bir mevzu tabii. Kendisini tamamıyla haklı gören Sahra, ettiği hakarete hâlâ kılıf uydurmaya devam ediyordu ne yazık ki.

Bu esanada Turabi de Sahra’nın yanlış yaptığını, hakaret etmemesi gerektiğini söyledi. Sahra’da bu akşamki oyunlarda görüp artık asla şaşmadığım hatta doğal bile karşılamaya başladığım(artık herkes böyle çünkü) bir başka tavrı da, bir gün önce Yiğit hakkında dedikodu yapıp bugünkü yarışlarda ona sarılmasıydı. Hindistan cevizi toplayıp gizlice yedikleri ve ona da kendi söylediğine göre ufacık bir parça verdikleri için Yiğit’le Mert’e kızan Sahra değil miydi? Turabi onların hakkında yalanlarını ve iftiralarını sıralarken Turabi’ye çanak tutan, hak veren, atıp tutan yine Sahra değil miydi? Ben mi yanlış gördüm, duydum?

sahra,survivor2

Süper uyanık Sahra, Yiğit hakkında tüm o dedikoduları yapan kendisi değilmiş gibi, bugünkü yarışlardan sonra Yiğit’in boynuna sarıldı! Rotayı şaşırdı sanırım! (Rota: Turabicik).Tek şaşıran Sahra değil Turabi’ydi o esnada. Bizlerse hiç şaşmadık duruma. Adadan gidebileceği ihtimalini düşünerek Yiğit’e yanaşması kadar doğal bir netice olamazdı o esnada Sahra için. Kızcağız baştan beri oyunu kuralına göre oynuyor. İnsanları kışkırtıyor, hakaret ediyor etmemiş gibi davranıyor, haksız olduğu halde mağduru oynuyor filan. Bu işi bu kız iyi kıvırıyor.

Fakat ne var ki Turabi feleğin çemberi ne kelime göbeğini delip de geçmiş adam, tam anasını gözü, görmesi gerekeni görüp yapması gerekeni yaptı. Oylama sırasında kağıda Sahra’nın adını yazdı! Turabişcik’e yamuk yapılır mı be Sahra. Halbuki Turabiş’le sen ne müthiş ikiliydiniz. Ben Survivor’dan sonra sizin evlenip birer Rasim Ozan Kütahyalı ve Nagehan Alçı çifti olabileceğinizi düşünmüştüm oysa ki. Vahh Vahh hiç iyi olmadı bak şimdi bu. Hem kendine hem Turabiş’e yazık ettin sen Sahra.

Sahra’nın adının yazılmış olması tabii Sahra’nın hiç beklemediği bir darbeydi, fenalıklar geçirdi, ağlayıp zırlamaya başladı. Nasıl hiç tahmin etmediği bir durum olur ki bu, onu da anlamak imkansız. Özgüvenin tavan yapması bu olsa gerek!

Yazık yaaa acıdım kıza. Sen o kadar kural koy kendine, her hareketini hesapla filan, sonra gelsinler kağıda senin adını yazsınlar. Ay ne feci kız Sahra.

Kim yazdı acaba adını senin?

ALE ŞEN / MEDYABEY

http://jeansmisin.com

https://twitter.com/bittereniyisi

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu