Televizyon

Survivor’un şampiyonu Atakan medyanın gözdesi ise Yılmaz Morgül

Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu ve ekranların en çok izlenen yarışması olan “Survıvor 2016”, Kuzey Kıbrıs’ta yapılan muhteşem bir finalle sona erdi. Yarışmayı kazanan isim Avatar Atakan oldu. Medyada defalarca haber olan Survivor’da bireysel olarak en çok haber olan isim ise Yılmaz Morgül oldu. İşte, Survivor 2016 ile ilgili ilginç istatistikler…

Bu sezon yayınlandığı ilk günden bu yana izleyiciyi ekranlara kilitleyen ve hemen hemen her gün izlenme oranlarında ilk sırada çıkan “Survıvor 2016”nın Şubat ayından bu yana hakkında çıkan haberlerle de gündemden hiç düşmediği belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu incelmeye göre, yarışmanın başladığı Şubat ayından bu yana yazılı basında “Survıvor 2016” hakkında 1.456 haber yayınlandığı tespit edildi. Bu yılki yarışma geçen yıl yayınlanan ve son 10 yılın öne çıkan yarışmacılarının katıldığı “Survıvor All Star”ı da geride bırakmış oldu. “Survıvor All Star” hakkında geçtiğimiz yıl yazılı basında 1.091 haber çıkmıştı.

Halkın tercihi Atakan oldu…

Aynı araştırmaya göre, 7 Şubat 2016’da başlayan yarışmada “Ünlüler” ve “Gönüllüler” halinde iki takım yarışırken, basında “Ünlüler” hakkında 532, “Gönüllüler” hakkında ise 402 haber çıktığı tespit edildi. İki takım ödül ve eleme oyunlarında kıyasıya yarışırken, bu yıl geçen senelerden farklı olarak Kıbrıs’taki finallere beş yarışmacı katıldı. İlk gün halkın oylarıyla Damla, Nagihan ve Semih arasından yarı finale çıkmayı Damla başarırken, ikinci gün rakip olduğu Atakan’dan daha az oy alarak elenmekten kurtulamadı. Atakan yarı finalde elediği Damla’dan sonra bir diğer finalist Serkay’ı da geçerek yarışmanın galibi oldu ve büyük ödülü almaya hak kazandı.

En fazla haber Yılmaz Morgül hakkında çıktı…

Interpress’in araştırmasına göre, haber sıralamasında “Survıvor 2016” da öne çıkan yarışmacılar arasında Yılmaz Morgül hakkında çıkan 251 haberle açık ara birinci olurken, bir diğer ünlü Tuğba Özay ile ilgili yazılı basında 184 haber yayınlandığı tespit edildi. Favori yarışmacılardan olan Semih Öztürk ile alakalı 162 haber çıkarken, birinci olan Avatar Atakanhakkında da yazılı basına 158 haber yansıdığı belirlendi. Finalde Atakan’ın rakibi olan Serkay Tütüncü hakkında ise yazılı basında 115 haber çıktığı saptandı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu