GündemManşet

Suudlu muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı öldürüldü mü?

Suudlu muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’ndaki akıbeti ile ilgili olumsuz senaryo giderek güçleniyor. AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay CNN Türk’e telefonla bağlanarak Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun kapılarını gören kamera kayıtlarının incelendiğini ve 2 Ekim’den bu yana kendisinden haber alınamayan muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın bu kapılardan çıkmadığının tespit edildiğini söyledi.

CEMAL KAŞIKÇI ÖLDÜRÜLDÜ MÜ?

Aktay “Konsolosluğun iki kapısı var, hangi kapıdan çıktı? Tüm kameraları inceledik, kapıdan girdiği gözüküyor ama çıktığı görülmüyor. Arabalarla bir çıkış olmuş olabilir, ölü müdür diri midir bilemiyoruz, öldürüldükten sonra cesedini daha kolay taşımak için bir şeyler yapmışlar mıdır bilmiyoruz. Normal yollarla çıkmadığı kesin, cevaplayamıyorlar, normal yıllarla girmiş biri neden anormal çıksın?” şeklinde konuştu.

Sabah gazetesi yazarı Ferhat Ünlü, sosyal medya hesabından “Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü doğruysa -ki aldığımız bilgiler o yönde- ‘Suudi Başkonsolosluğu mu CIA nezarethanesi mi?’ sorusu gündeme gelir. Gina Haspel’in uçak sorgularından ötürü bu işte tecrübesi var! Kaşıkçı olayını değerlendirirken CIA güdümündeki Blackwater’u da unutmayın.” değerlendirmesini yaptı.

Konu Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın da gündemindeydi. Kaplan da Kaşıkçı’nın konsolosluk binasında ortadan yok olmasıyla ilgi değerlendirmelerde bulundu.

Kaplan, güvenlik güçlerimizin Kaşıkçı’nın konsoloslukta öldürüldüğüne inandığını yazdı. Konuyla ilgili değerlendirmesinde ilginç notlar da paylaşan Kaplan, içlerinde Suudi yetkililerin de olduğu toplam 15 Suud vatandaşı Kaşıkçı’nın Konsolosluğa gideceği gün, iki ayrı uçakla Türkiye’ye gelip ertesi gün döndükleri bilgisini de paylaştı.

Kaplan “Kaşıkçı ABD yaşıyordu, Londra’ya gidip geliyordu ama ona, birileri İstanbul’daki Konsolosluğun güvenilir olduğunu mu söyledi ve neden? Ortada planlı bir ortadan kaldırma operasyonu var ve bunun açığa çıkacağı bilinerek işleniyor. Düşünün…” diye yazdı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu