Magazin

Taciz iddiasıyla gündeme gelen Efecan Şenolsun’un çarpışma dizisindeki kaderini savcılık belirleyecek!

BluTV için çekilen Yaşamayanlar dizisinin setine alkollü olarak gittiği ve rol arkadaşı Elit İşcan’ı taciz ettiği iddiasıyla dava edilen oyuncu Efecan Şenolsun’un, Ay Yapım’ın Show TV için çektiği Çarpışma dizisindeki akıbeti merak ediliyor. Ay Yapım’dan konuyla ilgili çarpıcı bir yazılı açıklama geldi.

EĞER SAVCILIK DAVA AÇARSA…

Taciz iddialarının ardından, Çarpışma dizisinde rol alan Efecan Şenolsun’un akıbeti merak konusu olmuştu. Ay Yapım’dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Efecan Şenolsun’la ilgili olarak savcılık davanın açılması yönünde karar verirse dizinin yapım şirketi Ay Yapım bu duruma sessiz kalmayıp Efecan Şenolsun’la ilgili muhtemelen yola devam etmeme kararı alacak. Yani bir anlamda Şenolsun’un dizideki akıbetini savcılık belirlemiş olacak.

SAVCILIĞIN KARARI BEKLENİYOR

İşte, Ay yapım’dan konuyla ilgili yapılan o açıklama:

“Şirketimizin yapımcılığını üstlendiği, henüz yayınlanmamış bir projenin kadrosunda yer alan oyuncu Efecan Şenolsun’un; 5 ay önce yer aldığı başka bir projenin setinde yaşananlarla ilgili içinde bulunduğu hukuki süreci takip ediyoruz.

Bir yapım şirketi olarak, iki genç oyuncunun hayatını ciddi şekilde etkileyecek bir mağduriyet yaratma ihtimali bulunan bu hassas durumda, “Kadının Beyanı Esastır” ve/veya “Suçluluğu İspatlanana Kadar Herkes Suçsuzdur” ilkelerinden birini, hukuki karardan önce uygulayıp kendimizi hukukun üzerinde bir otorite gibi pozisyonlamaktan imtina ediyoruz.

Süreçte, yargının vereceği nihai kararı beklemekle birlikte kararın sonuçlanmasının bir vakit alabileceği görülmektedir. Bu aşamada bir duyarsızlık olmaması adına hukuki süreç devam ederken, konuya ilişkin oyuncu meslek birlikleri ile ortak bir karara ulaşmayı ve çıkacak kararı uygulamayı hedefledik, ama bir konsensüs sağlanamadı.

Bizim setimizde meydana gelmeyen bu konunun, neredeyse 2 yıla yaklaşan bir süredir mesaisini yaptığımız ve yaklaşık 150 kişinin emeğiyle ortaya çıkan projemizle anılma ihtimalini, bütün bu emeğe haksızlık olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle, konuyla ilgili kararımızı şu aşamada açıklamak istiyoruz.

Soruşturma süreci başlamış bulunan olayda, eğer savcılık makamı bir dava açılması yönünde karar verir ise, oyuncu Efecan Şenolsun ile yollarımızı ayırıp, senaryomuzdaki karaktere başka bir oyuncu ile devam edeceğiz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

AY YAPIM”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu