Yerli Dizi

Taciz skandalından sonra Yasak Elma ne kadar izleyici kaybetti?

FOX’ta yayınlanan ‘Yasak Elma’ dizisinin setinde davalık olan taciz konusu diziye çok sayıda izleyici kaybettirdiği ortaya çıktı. Dizinin önemli oyuncularından Talat Bulut’un, 19 yaşındaki kostüm asistanını taciz ettiği iddiasının ardından Bulut hakkında soruşturma açılmış, biten soruşturma sonrası mahkeme tarafından ünlü oyuncu hakkında takipsizlik kararı çıkmıştı.

YASAK ELMA 700 BİN İZLEYİCİSİNİ KAYBETTİ

Yasak Elma sezonu bu taciz skandalı iddiasıyla kapattı. Ama kafalardaki soru dizinin yeni sezonda reytinglerde ne yapacağıyla ilgiliydi. Yaşanan skandalın dizinin reytinglerini ne derece etkileyeceği başta yapım şirketi ve kanal yöneticileri olmak üzere herkesin merak ettiği konuydu.

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, taciz iddialarının ardından Yasak Elma dizisinin reytinglerini masaya yatırdı. Eyüboğlu Yasak Elma dizisinin setindeki skandalın ardından önemli bir izleyici kitlesini kaybettiğini yazdı.

İşte Ali Eyüboğlu’nun bugünkü yazısından o bölüm:

‘Yasak Elma’ nın setinde yaşandığı iddia edilen ‘taciz’ olayı, hukuki açıdan nihayete ermedi. Yaz boyunca gündemden düşmeyen dizinin, yeni bölümleri ekrana geldi. ‘Yasak Elma’, ‘Çukur’ ve ‘Söz’ gibi iddialı yapımlar ekrana gelmeden yayınlandığı 10 Eylül’de, milli maçın ardından reytinglerde ikinci oldu. Bu hafta ‘Çukur’ ve ‘Söz’ün yeni bölümleriyle, sezonda ikinci bölümüyle ekrana gelen ‘Yasak Elma’, reyting sıralamasında alt sıralara düştü. 8.78’le ‘Çukur’ birinci, 7.24 reytingle ‘Söz’ ikinci, ‘Yasak Elma’ ise 4.62 reytingle beşinci oldu. Medyapım’ın FOX’a çektiği dizi, yaz tatiline girmeden, yani ‘taciz’le gündeme gelmeden önce durum neydi? Yargı, taciz iddiası konusunda son sözünü söylemedi, peki seyirci ‘Yasak Elma’ için ne dedi diye merak edip, projenin, ’sezon finali’ de dahil olmak üzere, son bir aylık reytinglerini çıkardım.

Dizinin ‘taciz’le gündeme gelmeden önce, ‘Tüm Seyirciler’ grubunda reyting ortalaması 6.30’du, eylülde yapımın reyting ortalaması 5.08’e düştü. Bu da demektir ki, ‘Yasak Elma’ya ‘taciz’le gündem oluşturması yaramadı. Yeni sezonun ilk iki hafta verilerine göre dizi, mevcut seyircisinden yaklaşık 700 bin kişiyi kaybetti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu