Medya

Takvim Gazetesi’nde flaş ayrılık… Haber Müdürü Mevlüt Yüksel veda etti

Turkuvaz Medya Grubu’nda flaş ayrılık…Grup  bünyesinde yayın yapan Takvim gazetesinin baber müdürlüğü görevinde bulunan Mevlüt Yüksel’in gazete ile yollarının ayrıldığı öğrenildi.

Mevlüt Yüksel, CNN sunucusu Christiane Amanpour’a dava açması nedeniyle, Gezi Parkı’ndaki ağaçlarla ve Alman ZDF kanalı önünde yaptığı röportajlarla dikkat çekmişti.

35 yıl boyunca muhabirlikten haber müdürlüğüne kadar çeşitli kademelerde görev yapan deneyimli isim geçtiğimiz aylarda Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti başkanı seçilmişti.

MEVLÜT YÜKSEL KİMDİR?

Mevlüt Yüksel mesleğe, 1984 yılında Bulvar Gazetesi’nde spor muhabiri olarak başladı. Sırasıyla Günaydın ve Sabah gazetelerinde, polis-adliye muhabirliği yaptı.1994’de kısa bir süre, Kadir Çelik ile Objektif programında görev yaptı. Aynı yıl yeni kurulan Akşam Gazetesi’nde muhabir olarak göreve başladı. Burada istihbarat müdürü olarak da görev aldı.1997’de tekrar döndüğü Günaydın ve sonrasında, aynı yıl kurulan Öncü Gazetesi’nde haber müdürü oldu.Aynı tarihde Öncü Grubu’na bağlı BTV kanalında  program yaptı.

2003 yılında Star TV’de Yasemin’in Penceresi programında, 2004 yılında da Mehmet Ali Önel ile Deşifre programında görev yaptı.

2004 yılında Flash TV’de İstihbarat Müdürlüğü görevine getirildi.Aynı yıl Savaş Ay’ın isteği ile tekrar Sabah gazetesinde polis istihbarat şefi olarak göreve başladı.Aynı zamanda yine Savaş Ay’ın isteği üzerine, A Takımı’nın Haber Müdürü olarak çalıştı.Yüksel, daha sonra TMSF döneminde, Merkez Haber Ajansı Genel Müdürü olarak atandı.

2008 yılında Yeni Şafak Gazetesi İstihbarat Müdürü ve aynı yıl Kanal T’de haber müdürlüğü yaptı. Mevlüt Yüksel, 2010 yılında TGRT Haber’de çalıştı. 2012 yılında Takvim’de muhabir olarak gazetecilik kariyerine devam etti. Bir yıl sonra Savaş Ay’ın yerine, haber müdürlüğü görevine getirildi..

Mevlüt Yüksel, Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler’in yorumcu, yine aynı gazetenin yazarı Bekir Hazar’ın da moderatörlüğünü yaptığı, A Haber’de yayınlanan Yaz Boz adlı programda görev aldı.

Yüksel geçtiğimiz mayıs ayında,kısa adı UYGAD olan,Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği’nin Genel Başkanı seçildi.Yüksel’in yayınlanmış 4 kitabı bulunuyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu