Magazin

Tamer Karadağlı Cumhurbaşkanı Erdoğan için konuştu: ‘Yiğidi öldür hakkını yeme!’

Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, Çocuklar Duymasın’ın Haluk’u Tamer Karadağlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında katıldığı bir radyo programında  çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Erdoğan’ın etkileyici bir hitap gücü var, ben de etkileniyorum” diyen Karadağlı sözlerini “Yiğidi öldür hakkını yeme” diyerek sürdürdü. İşte ünlü oyuncunun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hakkında hissettikleri ve aktardıkları…

Tamer Karadağlı, katıldığı bir radyo programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’yle ilgili açıklamalarda bulundu. Tamer Karadağlı, Erdoğan’ın iyi bir hatip olduğunu söylediği için bazı çevrelerden tepki aldığını ileri sürerek Erdoğan’ın etkileyici bir ses tonuna sahip olduğunu ve kendisini de bu sesten etkilendiğini bildirdi: “İnsanları etkileyici bir hitap gücü var. Doğru hitap ediyor. İnsanların anlayabileceği bir dile sahip. Ben de etkileniyorum. Etkilenmediğim günler de oluyor. Rahmetli Demirel’in de iyi bir hatip olduğu söylenirdi.”

Karadağlı, Türkiye’de muhalefet veya karşı taraf diye iki türlü inanış olduğunu, bir tarafın canhıraş eleştirilmesinin istendiğini belirterek eleştirinin dozunun çok önemli olduğunu ve küfür edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Karadağlı, “Bunları söyledim diye bana yine bir sürü insan kızacak. Ancak, Cumhurbaşkanlığı makamına saygı göstermek zorundasınız.” dedi ve herkesin ülkenin refahı için çalıştığını, tarafların bir kenara bırakılması gerektiğini belirtti.

“Cumhurbaşkanı ile niçin gidip görüşeyim?”

Tamer Karadağılı “Cumhurbaşkanı ile görüşmek ister misin?” sorusuna “Cumhurbaşkanı ülkeyi idare ediyor. İşleri var. Niçin gidip görüşeyim? Sayın Cumhurbaşkanım bizim için VIP geçiş olacak mı?” diye mi sormalıyım? Herkes kendi işini yapmalı.” şeklinde cevap verdi ve bir anektod anlattı. Erdoğan’ı Başbakanlığı döneminde yurt dışındaki bir film çalışması ile ilgili kendisini telefonla aradığını ve bilgi aldığını da söyleyen Karadağlı, daha sonra buluştuklarını belirterek “Bu önemli bir şey. Görüşmeyebilirdi de. Başbakan devlet işleriyle ilgileniyor. Bir oyuncu film çekecek, diye ilgilenecek değil. Zamanını ayırıp beni 10 dakika dinlemesi, detayları alması çok önemliydi. Vatandaş olarak baktığımda takdirle karşılıyorum. Teşekkür ediyorum.” dedi.

“Yiğidi öldür hakkını yeme!”

Tamer Karadağlı Cumhurbaşkanı’nın memleket meseleleri ile ilgilendiğini vurgulayarak “Yiğidi öldür hakkını yeme. Ülkemizde bir şeyler yapılmadı mı? 2002’den itibaren asla AK Parti’ye oy vermeyecek, diyeceğin yüzlerce insan tanıyorum, oy verdi. Bir şeylere inanıp veriyor. Bunu eleştirme hakkınız yok. Herkes istediği insana oy verir. Bunu eleştiremezsiniz. Bu benim vatandaşlık hakkım. Sen beni şu partiye oy verdim, diye eleştiremezsin, bu benim içimde hissettiğim bir şeydir.” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı