Magazin

Tarık Akan’ı kaybettik!.. Türk sinemasının en acı günlerinden biri…

Yeşilçam ve Türk Sinemasının en acı günlerinden birini daha yaşıyor. Bebek yüzü ile sinemaya adım atıp yeteneği ile devleşen ünlü sanatçı Tarık Akan 66 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bugün ajanslar o acı haberi verdi: “Tarık Akan’ı kaybettik” Akan bir süredir akciğer kanseri ile savaşıyordu.

Ünlü oyuncunun vefatını Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, açıkladı. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Sanatçı olmanın dünyaya güzellikler sunmak olduğunu gösteren güzel insan, efsane filmlerin unutulmaz oyuncusu, ‘Anne Kafamda Bit Var’ın yazarı, ülkesinin ve halkının barış, demokrasi, özgürlük mücadelesinin militanı, “Ekmek, gül ve özgürlük günleri”nin yorulmaz savaşçısı, Ülkesinin güzel yarınlarına kucak kucak emek taşıyan, Nâzım Hikmet sevdasını, Nâzım Hikmet Vakfı’nın kuruluşundan bugüne yönetim kurulunun her dönem en aktif üyesi olarak gösteren Sevgili arkadaşımız Tarık Akan, 16 Eylül 2016 Cuma sabahı aramızdan ayrılmıştır. Işıklı anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Halkımızın başı sağ olsun.”

Daha birkaç gün önce Tarık Akan kamuoyuna iyi olduğunu Hüriyyet gazetesi üzerinden bizlere şu şekilde duyurmuş, M.bey’de o haberi şöyle vermişti:

“Tarık Akan hastaneye kaldırıldığı iddialarının üzerine ilk ağızdan açıklama yapma gereği duydu. Ünlü jön Tarık Akan, Hürriyet’e “Şu anda evimde dinleniyorum. Yoğun bakımda olsam nasıl sizinle nasıl konuşurum. Tedavim normal sürecinde devam ediyor” diyerek sevenlerinin yüreğine su serpti. Önceki haberlerde Tarık Akan’ın 15 gün boyunca hastanede kaldığı, tedavisinin devam ettiği bildiriliyordu. Edinilen bilgilere göre usta sanatçının moralinin yerinde olduğu, kendini iyi hissettiği belirtiliyor.”

Bugün ise o elim haber ne yazık ki geldi. Türk sinemasının başı sağolsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu