Magazin

Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregül babasının sağlığı ile ilgili bilinmeyenleri anlattı

Dün kaybettiğimiz usta sanatçı Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregül babasının hastalığı hakkında daha önce hiç duymadığımız gerçekleri açık yüreklilikle anlattı. Ünlü sanatçının oğlu Barış Üregül özel soruları cevaplarken “Duygusallaşmak istemiyorum zaten zor tutuyorum kendimi. Özel şeylere girersem tutamayacağım kendimi” diyerek Tarık Akan’ın hastalığı hakkında bilinmeyenleri anlattı.

14 aydır akciğer kanseri ile boğuştuklarını ama bunu kamuoyundan gizlediklerini belirten Tarık Akan’ın oğlu, babasının asıl medyada bu haber duyulduktan sonra kötüleştiğini belirtti.  Barış Üregül, babası Tarık Akan’ın Bakırköy’de bulunan evi önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Metanetini korumaya çalışan Barış Üregül, babasının dün sabaha karşı saat 01.00’de kanserden dolayı kaybettiklerini belirterek söze başladı. Akan basın mensuplarının sorularına şu yanıtları verdi:

“Son iki günü yoğun bakımdaydı. Acı çekmedi onu biliyoruz. Son zamanlarında acı çekmeden veda etti. Ben, Özgür ve Özlem, 30 senelik hayat arkadaşı Acun Günay yanındaydık her zaman. Son iki haftasında hastanedeydi. Elimizden gelen her şey yapıldı. Türkiye’nin en iyi doktorları ilgilendi. Bütün doktorlarına teşekkür ediyorum, çok iyi baktılar, her şeyi denediler. Ama maalesef kaybettik.”

Sanatçı hassasiyeti ve medyanın hastalığı duyması

“Babam sanatçı hassaslığında bir insandı” diyen Üregül, “Biz hastalığı gizli tuttuk babam istediği için. 14 aydır çektiğimiz bir sıkıntıydı bu kanser illeti. Ortaya çıktıktan sonra daha çok üzülme yaşadı, o günden sonra kötüleşti. Ondan sonra da devamlı kötüye gitti. 14 ay önce akciğerde olan bir tümörle alakalı operasyon geçirdi. Tümör alındı, ameliyat başarılı geçti ama ne yazık ki tümör büyüme yapmış yine akciğerde. Radyoterapi, kemoterapi her şey görüldü. Akciğeri geçtikten sonra hemen karaciğerde gözüktü. Karaciğerde kemoterapi işe yaramadı. Büyümesi durdurulamadı. Son zamanında da karaciğer yetmezliğinden oluşan böbrek fonksiyonlarının bitmesinden ötürü hayata gözlerini yumdu.”

Tarık Akan’ın vasiyeti var mı sorusu az kalsın ağlatıyordu! 

Tarık Akan’ın bir vasiyeti olup olmadığı sorusuna yanıt vermekte zorlanan Barış Üregül, “Babamın her zaman film çekmek istiyordu. Hastayken bile onun düşünceleri içerisindeydi. Ben duygusallaşmak istemiyorum zaten zor tutuyorum kendimi. Özel şeylere girersem tutamayacağım kendimi. Biz vasiyet konuşmadık, böyle bir şeye dilimizde varmadı. Hiçbir zaman da konuşmadık.” diyerek gözyaşlarını zor tuttuğu gözlendi.

Tarık Akan’ın Cenaze töreni nerede, ne zaman, saat kaçta? 

Barış Üregül, Tarık Akan için 18 Eylül Pazar günü saat 14.00’te Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda cenaze töreni yapılacağını söyledi. Üregül, babası Akan’ın törenden sonra Teşvikiye Camii’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’na defnedileceğini belirtti.

https://www.youtube.com/watch?v=B–5GgGpRRw

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu