Bakan Yumaklı 80 Milyon Liralık Hibe Duyurdu! Eylül Ayı Tarımsal Destek Ödemesi Müjdesi

Tarım ve Orman Bakanlığı, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıt olan çiftçiler için çeşitli maddi destekler vermeye devam ediyor! En son 1 Eylül itibarıyla tarımsal destek ödemelerini ilettiğini kaydeden Bakanlık, hibe destekleri konusunda da bilgilendirme yaptı. Çeşitli destek ödemeleriyle gündeme gelen Bakanlık’tan yapılan açıklamalarda, mazot ve gübre desteğinin de 5 ay erkene çekildiği duyurulmuştu.

Geçtiğimiz gün Kabine Toplantısı sonrasında çeşitli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mazot ve gübre desteğinin 5 ay erkene çekilerek Ekim ayında hesaplara yatmaya başlayacağını duyurdu. Bunun üzerine merak edilen tarımsal destek ödemeleri ve hibe programları ile ilgili açıklama da Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan geldi.

Tarımsal Destek Ödemeleri Yattı!

Eylül ayının ilk gününde bilgilendirme yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, 1 Eylül’de tarımsal destek ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına yattığını aktarmıştı. Tarımsal destek ödemesinin yanı sıra program kapsamında bakanlık tarafından verilen çeşitli hibe programlarına da dikkat çekildi.

80 Milyon Liralık Hibe Desteği Duyuruldu!

Eylül ayının ilk tarımsal destek ödemesini ileten bakanlık, bugün de hibe desteği ile ilgili çeşitli bilgiler verdi. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bilgilere göre, 26 farklı ilde damızlık düve yetiştirme merkezlerinin kurulması adına ve bu merkeze hayvan ve makine alımlarına yüzde 50 hibe verileceği duyuruldu.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından yapılan duyuruda, nitelikli damızlık düve yetiştirme merkezinin kurulması ve girişimcilerin bu hayvanları temin edebilmesi için 80 milyon liralık hibe desteği sağlandığı vurgulandı.

ÇKS Kayıtları Başladı!

Öte yandan bakanlığın internet sitesinde ÇKS kayıtlarının başladığı da duyuruldu. Çiftçilerim tüm bu tarımsal destek ödemelerinden faydalanabilmesinin şartı olan ÇKS belgesi, bakanlık ve e-devlet üzerinden Ocak ayına kadar alınabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir