Magazin

Tarkan Alman Bild gazetesinin algı operasyonuna izin vermedi!

Almanya’nın çok okunan  gazetelerinden biri olan Bild, yaptığı algı operasyonu ile gündemde… Bild bu kez de ünlü popçu Tarkan üzerinden manipülatif bir habere imza attı. Türk asıllı Alman vatandaşı Pınar Dilek ile evlenen Tarkan, eşinin ailesinin yaşadığı Köln’de bir villa satın almış Almanya’da yasal kalış süresiyle ilgili vize sınırlamasına takılmamak için oturum izni başvurusu da yapmıştı. İşte, Bild bu başvurunun nedenini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağladı.

BİLD USULÜ ALGI OPERASYONU

Tarkan’ın oturma izni almak için Alman Konsolosluğu’na gittiği haberini veren gazete, “Yoksa Erdoğan’dan gına mı geldi?” üst başlığıyla Tarkan’ın yakında Köln’e taşınacağını yazdı. Sabıkalı haberleriyle dikkat çeken Bild’in söz konusu haberi Tarkan’ın Türkiye’den hükümetin politikalarından rahatsız olduğu iddiasıyla vermesi tipik bir “Bild usulü algı operasyonu” yorumlarına neden oldu.

TARKAN AÇIKLAMA YAPTI

Tarkan, Bild gazetesinin haberi üzerine açıklama yaptı. Haberde “yanlış bir algı yaratılmasına neden olabilecek, doğru olmayan bilgiler verilmiş ve gereksiz varsayımlarda bulunulduğu” belirtilen açıklama şu şekilde:

TARKAN: “ÜLKEMİ TERK ETMEK GİBİ BİR DÜŞÜNCEM YOK”
“Oturum talebimin söz konusu haberde ifade edildiği sebeplerden olmamasıyla birlikte ülkemi terk etmek gibi bir düşüncem de asla yoktur.Oturumu Almanya’da olan eşim Pınar Tevetoğlu’yla sıklıkla Almanya’ya seyahat ettiğimizden, benim ordaki yasal kalış sürelerimle ilgili bir vize sorunu yaşamamak içindir Almanya oturumu başvurum.Bu kadar net ve anlaşılır olan bir talebin başka yerlere çekilmesi, konunun özünden saptırılıp doğruluk içermeyen olumsuz bir gündem yaratılmaya çalışılması beni üzmüştür.

Kimseyi zor durumda bırakmamak ve yanlış anlaşılmalara sebep olmamak için konuyla ilgili gerekli duyarlılığın gösterilmesini rica ederim.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu