Magazin

TARKAN HAKKINDA MAHKEME NE KARAR VERDİ?

Medyada geniş yankı uyandıran”Megastar”Tarkan’ın da aralarında bulunduğu tutuksuz 17 sanık hakkında “uyuşturucu madde bulundurma, kullanma, satma ve satılmasına aracılık etme” suçlamalarıyla açılan dava karara bağlandı. İstanbul/Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda bulunan İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Tarkan Tevetoğlu duruşmaya katılmadı.

Davayı karara bağlayan mahkeme, tutuksuz sanık Tarkan Tevetoğlu hakkında ‘Uyuşturucu madde kullanmak amacıyla bulundurmak’ suçundan TCK’nın 191/2 maddesi gereğince “tedavi” ve “denetimli serbestlik tedbiri” uygulanmasına karar verdi. Mahkeme, Tarkan’ın tedbire uygun davranması halinde davanın düşürülmesine aksi halde davaya devam edileceğine ve hüküm verileceğinin bildirilmesine karar verdi.

2 YIL HAPSİ İSTENİYORDU

Tarkan’ın TCK 191- 1 maddesi gereğince,”Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak” suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu