Gündem

Tarkan’dan zeytinliklerin katledilmesine anlamlı tepki: “Yazıklar olsun!”

Muğla’da termik santrale kömür sağlamak için çıkarılan yasa uygulanmaya konuldu. Zeytin ağaçlarını kestirmek, söktürmek istemeyen köylüler iş makinelerini durdurdu. Jandarma eylem yapan köylülere müdahalede bulundu. Bazı köylüler gözaltına alındı. Sosyal medyadaki “#ZeytinimeDokunma” paylaşımı kısa sürede büyüdü.. popçu Tarkan da tepkisini ortaya koyan ünlü isimlerdendi. Tarkan, “Zeytin ağaçlarımız katlediliyor. Çok üzülüyorum. Yazıklar olsun” diyerek isyan etti.

Muğla’nın Milas ilçesinde İkizköy yakınında bulunan Akbelen Ormanı’nda bulunan zeytin ağaçları Yeniköy-Kemerköy Termik Santralı’na kömür temini için kesilmeye başlandı. Bölgede yaklaşık 30 zeytin ağacı söküldü. Jandarma eylem yapan köylülere müdahalede bulundu. Bazı köylüler gözaltına alındı. Vatandaşların tepkisi sonrası söküm işlemi geçici olarak durduruldu. 2 köylü ise gözaltına alındı.

Megastar Tarkan da tepkisini ortaya koydu. Tarkan, “Zeytin ağaçlarımız katlediliyor. Çok üzülüyorum. Yazıklar olsun” diyerek isyan etti.

Tarkan, şu mesajı paylaştı:

Zeytinliklerimizin kıyımı başladı. Ne desek, ne yapsak yine kulak asan olmadı. Zeytin ağaçlarımız katlediliyor. Çok üzülüyorum. Yazıklar olsun.

“DOĞA BİTİYOR”

Hem vicdandan hem akıldan yoksun insandan yana da umudum kalmadı artık. Doğayı şuursuzca yok ederken bindiği dalı kestiğini unutuyor. Tüm dünyada durum aynı. Doğa bitiyor. Sonumuz hayır ola. #zeytinimedokunma #zeytinliktaşınmaz.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu