Spor

Tartışmalı Beşiktaş-Fenerbahçe maçını usta spor yazarları yorumladı

Dün gece Ziraat Türkiye Kupası için karşılaşan Beşiktaş- Fenerbahçe maçının ardından yorumlar gelmeye devam ediyor. Pozisyonları ve hakem kararları ile futbolun ötesinde bir gündem oluşturan maçla ilgili olarak usta spor yazarları neler söyledi? Erman Toroğlu’dan Metin Tekin’e Gürkan Biliç’ten Rıdvan Dilmen’e, kadar birçok ünlü yazar bu önemli maçın kritiğini bakın nasıl kaleme aldı?

Ömer Üründil- Kartal tuzağa düştü

Dün gece sahaya yansıyan yüksek gerilimin futbolun önüne geçtiği derbide Fenerbahçe turu geçen taraf oldu. Fenerbahçe’nin bu kritik kupa derbisinde Başakşehir maçının taktiğini uygulayacağı önceden belliydi.

Erman Toroğlu- Hakem dediğin kartıyla konuşur

Uzun süre konuşulacak bir derbi oldu… Sonunda lig maçlarına da tesir edeceği kesin. Bir düşünün bu olaylar nereden geliyor? Başkanların verdiği sorumsuz beyanatları hatırlayın. Buna, bu tarz işler yapan tüm başkanlar dahil. Beyanatlar veriliyor, hedefler gösteriliyor. Maçtan önce Fenerbahçe taraftarını getiren otobüsler parçalanmış. Bu gerginliğin sebebi hep o açıklamalar. Sonra maça geliyoruz…

Rıdvan Dilmen-Beşiktaş’ın kaybı daha az

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi her zaman önemlidir. Fakat kimin daha çok ihtiyacı var diye soracak olursak cevabını Fenerbahçe olarak verirdik. 3 gün sonra kendine geldiği zaman insanlar sorsa, “Kupa da Fenerbahçe’nin elinden gitseydi” diye sorguladığımızda Fenerbahçe daha çok hasar almış olacaktı. Beşiktaşlıların üzülmesi doğaldır ama kaybı daha az.

Metin Tekin- Büyük gerginlik

İki takım da neden bu kadar gergindi? Enterasandı hakikaten… Bunun bir kupa maçı belki de tek maçlı olması bu gerginliği yaratmış olabilir ama sonuçta bir kupa maçıydı. Ligin atmosferinin dışında bir maçtı ama çok belli ki iddia anlamında iki takım da ideal 11’leriyle çıkmıştı sahaya. Olur böyle maçlar. Demek ki iki takım da normal olarak çok kazanmak istemiş.

Yorumların tamamını okumak için buraya tıklayınız.

Başa dön tuşu