Yerli Dizi

Tartışmaya neden olan fotoğrafa Çukur’un İdris Babası Ercan Kesal’dan açıklama

Show TV’de yayınlanan Çukur adlı dizinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım tartışma yarattı.Çukur oyuncularının çektirdiği fotoğraf sosyal medyada gündem oldu. Fotoğrafa ilişkin Çukur dizisinin “İdris Babası” oyuncu Ercan Kesal ilk kez konuştu.

Son dönemlerin en çok takip edilen yapımlarından Çukur dizisinin sosyal medya hesabından oyuncuların masada çekilen fotoğrafı paylaşılmıştı.

Fotoğrafta yer alan yemek masasında birçok meze ve rakı bardakları bulunurken, bardakların boş olması ve masada rakı şişesinin yer almaması dikkat çekmişti.

Sosyal medya kullanıcıları, “Dizide dünyaya racon kesen aşırı delikanlı karakterler gerçek hayatta siyasal islamın rakı içtiklerini bilmesinden korkuyor, keşke dizisi çekilse” diye paylaşıma tepki göstermişti.

ERCAN KESAL’DAN AÇIKLAMA

Tartışma yaratan fotoğrafa ilişkin Çukur dizisinin “İdris Babası” oyuncu Ercan Kesal ilk kez konuştu.

Günboyu gazetesinden Uğur Can Biçer’e konuşan Ercan Kesal, o fotoğrafın gerçek hayattan değil set bitiminde çekilen bir fotoğraf olduğunu söyledi. Ayrıca Kesal, çekilen sahnenin bir rakı içme sahnesi olduğunu ve korkan insanların böyle bir sahne çekmeyeceklerini ifade etti.

Ercan Kesal şunları söyledi:

“O fotoğraf var. Ama o fotoğraf yemek fotoğrafı değil. O setten bir sahnenin fotoğrafı. Sahne içkili ve bitmiş. Birazdan evlerimize gideceğiz. O sahnede insanlar içki içiyor. Rakı şişesi hiç olmadı.

“MAFYA DEĞİL OYUNCUYUZ”

Biz arkadaşlarımızla buluşup Cihangir’de bir restoranda yemek yemek için bir araya gelmiş değiliz ki. Bir yemek sahnesi için bir araya gelmiş oyuncularız biz. İşimiz bitmiş. Siz yemeğe takım elbiseyle mi gidersiniz. Mafya değiliz biz oyuncuyuz. Arkadaşlar demişler ki, evlerimize gideceğiz bir anı olsun. O masa yemek masası değil. Yemek masası başka bir şey.

Restoranda oturursun, gazeteciler ya da birileri fotoğraf çekmek ister. Korkarsın, saklarsın. O zaman eleştirileri anlarım. Geçmişte böyle masalar vardı. Biz o sahnede rakı içme adabı üzerine sahne çekmişiz. Sonra sahne bitmiş, masa kaldırılmış. Evimize dağılacağız. Yönetmen gelmiş arkamda. Kendi aramızda anı olsun diye çektirdiğimiz bir fotoğraf. Neden çekineceğiz biz. Gazeteci yok. Orası restoran değil set.

“NİYE SAKLAYALIM Kİ”

Öyle bir şeyi niye saklayalım ki. Biraz sonra yüzbinlerce insan onu seyredecek üstelik. Bir oyuncu normal hayatında gider Cihangir’de oturur. Orada rakısını saklar, onu anlayabilirim. Eleştirirsiniz ama orası set. Gülümsüyoruz, poz veriyoruz.

“NE KADAR KÖTÜ BİR DÜNYAYA GELDİK”

Rakı yok ki saklayalım. Bu çok ayıp bir şey. Oraya yazılan binlerce yorum acımasız, sağduyusuz. İnsan desturla konuşur, yavaşça bakar. Oradaki her şey feyk. Orada bir rol yapılıyor. Çok üzülüyorum gördüğüm zaman. Ne kadar kötü bir dünyaya geldik.

“ÜLKEYE DAİR ÜMİTSİZLİĞE KAPILIYORUM”

Hekim ve psikolog da olduğum için çok üzülüyorum. Bu tabloyu gördüğüm zaman ülkeye dair derin bir ümitsizliğe kapılıyorum.

“KORKAN İNSAN BÖYLE SAHNE ÇEKMEZ”

İnsanlar gerçekle yalanı karıştırıyorlar artık. Bu kadar laf nasıl edilir yahu. Korkan insanlar böyle bir sahne çekmezler. Milyonlarca insan rakı sahnesi izleyecek. Rakı adabı üzerine konuşacaklar. Korkan bir yapımcı, senarist yapar mı bunları, yapmaz.

“RAKIDAN ŞARAPTAN KORKAN ADAM DEĞİLİM”

Üstelik ayıp bir şey. Ben gerçek yaşamımda rakılı ya da rakısız hiçbir yemek masamı paylaşmam. İnsan yemek masasını neden paylaşır. Bu paylaşılır mı, çok edepsizce bir şey bence. Şurayı gezdim, şunu yedim! Rakıdan şaraptan korkan bir adam değilim.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu