MagazinManşetMedya

Tatlıtuğ ailesiyle ilgili Ahmet Hulusi’den Soner Yalçın’a yalanlama

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın’ın köşe yazısında ileri sürdüğü “Tatlıtuğ ailesi Amerika’ya yerleşti, bir tarikat ve hoca aracılığıyla yönlendiriliyor” iddiası ortalığı karıştırdı. Bu ilginç tarikat iddiasına ilk tepki Kıvanç Tatlıtuğ’un ağabeyi Cem Tatlıtuğ’dan geldi.

Cem Tatlıtuğ, aile üyelerinin uzun süreden beri ABD’de yaşayan ve piyasada dini konularda çok sayıda kitabı bulunan Ahmet Hulusi’nin müridi olduğu, bu nedenle Amerika’ya yerleşme kararı verdiği yönündeki iddiaları dava edeceklerini açıkladı. Cem Tatlıtuğ, ailesinin her ferdinin Soner Yalçın’a ayrı ayrı dava açacağını da ifade etti. Cem Tatlıtuğ’un konuyla ilgili yaptığı sert açıklama şöyle:

CEM TATLITUĞ: “…YAZDIKLARINI KAĞIDA DÖKÜP YEDİRİRİM!”

“O iddialardan bir tanesini doğrulayamasın, yazdıklarını kağıda döküp yediririm. Son 5 yılımı araştırsınlar, Amerikan Konsolosluğu’nun önünden geçmişliğim yok. Evet, kardeşim Tugay ile eşi Ebru şubatta Amerika’ya gitti. 40 yaşında adam, 20 yıldır da Amerika sevdalısıydı, gitti. Ama dönecek. Oturma izni bile yok. Annem Nurten ve babam Erdem Tatlıtuğ da ona göre Amerika’ya yerleşmiş. Yahu babam uçağa binemiyor. Bu yüzden Kıvanç ile Başak’ın Paris’teki nikahına bile gidemedi. Adam Avrupa’ya gidememiş, Amerika’ya mı yerleşecek? Diğer iddia da dört villamızı satmışız güya, Amerika’da ev arıyormuşuz. Zamanında aldığımız ev değerlendi, sattık. Yerleşecek olsak her şeyi satardık. Malımız duruyor burada. O şahıs siyaseti, hacı hocaları karıştırmış ailemize. Ben Atatürkçü bir bireyim. Madem öyle şalvar giyeyim, tespih sallayayım, sarık takayım da tam olsun!”

ahmet-hulusi

AHMET HULUSİ’DEN AÇIKLAMA

Olayda adı geçen Ahmet Hulusi, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Ahmet Hulusi, Soner Yalçın’ın açıklamalarını net bir biçimde yalanladı. Konuyla ilgili birçok paylaşımda bulunan ünlü yazar, iddiaları açıkça iftira olarak niteledi.

Ahmet Hulusi’nin Kıvanç tatlıtuğ’un ailesi ile ilgili ortaya atılan tarikat, mürid ilişkisiyle ilgili açıklamaları şöyle:

“Pes! Pes! Pes! Böyle İFTİRA GÖRMEDİM! Yazıdaki kişilerin hiç biriyle hayatımda karşılaşmadım! Yazıda tek doğru yok!”

“Yakışır yalan kuru iftira, derler ya! Yakışan uyan hiç bir tarafı yok bu işin! Miami ye gideceği söylenenlerin hiç birini haytımda görmedim!”

“Allah selâmet vere, üşüten üşütene! Olmayan şeyh, tarikat var gösterilip, iftira üzerine medya kurgu yapıyor! Tarikatım varmışçasına!”

“Zahmet edip twitlerime, yazılarıma bakmayan medya, iftiralarla kurgu yapıp algı operasyonuna girişiyor! Tam bir cinnet yaşanıyor medyada!”

“Deli kuyuya bir taş atarmış, kırk akıllı çıkaramazmış!
Deli sözünü temele koyup bina inşa eden aileye ne denir ki!”

ahmet-hulusi-kivanc-tatlitug-aciklama

AHMET HULUSİ KİMDİR?:

21 Ocak 1945 tarihinde İstanbul’da doğdu.
18 yaşına kadar  yalnızca bir yaratıcıya inandı ve din konusundaki her sorusuna  “sen bunları sorma, sadece denileni yap” cevabını aldığı için de çevresindekiler tarafından din dışı yaşantısı olduğu ileri sürüldü.

Babasının vefatından sonra annesinin ısrarıyla gittiği Cuma namazında, içine doğan bir ilhamla din konusunu tüm derinlikleriyle araştırma kararı aldı. O günden sonra beş vakit namaza başladı.

Diyanet’in yayınladığı Sahihi Buhari tercümesini, sonra tüm Kütübi Sitte’yi ve Elmalılı Hamdi Yazır’ın  “Hak Dini” isimli tefsirini inceledi. Sonrasında kendisini tamamen tasavvufa verdi.

Prensibi, “Rasûlullâh öğretisi ışığıyla kimseye tâbi olmayın, kendi yolunuzu kendiniz çizin, ” şeklindedir.

1970 yılında AKŞAM Gazetesi’nde çalışırken RUH ve ruh çağırmalar konusunda yazılar yazdı. Türkiye’de bu alandaki ilk ve tek kitap olan “RUH İNSAN CİN” adlı kitabı yayınlandı.

Ahmed Hulûsi, insanların, kişiliğiyle değil, düşünceleriyle ilgilenmesini istemektedir. Çünkü, bu alanda tek örnek Hz. Muhammed’dir!

 

Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan Ahmed Hulûsi,  hiçbir teşkilat, dernek, parti, cemaat üyesi olmadı.

28 Şubat öncesi şartlar dolayısıyla, eşi Cemile ile önce Londra’da bir yıl yaşayan Ahmed Hulûsi, 1997 yılında Amerika’ya yerleşmiş ve hâlen orada yaşamını sürdürmektedir.

Hiçbir yazılı, sesli veya görüntülü eserinden telif kabul etmemesiyle de bilinen Ahmet Hulusi, kişisel web sitesi üzerinden ücretsiz olarak kitaplarını e-kitap olarak da okurlarıyla paylaşmaktadır.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu