Gündem

Tayyip Erdoğan Akit ve Yenişafak’a yapılan saldırılar için ne dedi?

Akit ve Yenişafak gazetelerine molotof kokteyliyle yapılan saldırılar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da gündemindeydi. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (Tügik) te konuşan Erdoğan tepkileri dikkatle izleyeceğini söyledi.

Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada  “Bu sabah Akit ve Yeni Şafak gazete binalarına saldırı düzenlendi. Saldırıyı şiddetle kınıyorum. Geçmişte bir başka gazetemizin giriş kapısının camları silahlı saldırıda değil, arbede de kırılmıştı. Dünyayı o zaman ayağa kaldıranların tepkisini şimdi çok dikkatle izleyeceğim.” şeklinde konuştu.

TAYYİP ERDOĞAN SALDIRILAR İÇİN NE DEDİ?

Cunhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın saldırılar ile ilgili açıklaması şöyle:

“Bu sabah İstanbul’da iki gazetemizin Yeni Şafak ve Yeni Akit’in binalarına molotofkokteyli ve silahlı saldırıda bulunuldu. Hamdolsun can kaybı yok. Gazetelerimizin binalarında sadece maddi hasar meydana geldi. Saldırıları şiddetle kınıyor, her iki gazetemizin sahiplerine, yöneticilerine, çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Geçmişte bir başka gazetemizin binasının girişindeki camları, silahlı saldırıyla molotofla falan değil arbede sırasında kırıldığı için dünyayı ayağa kaldıranların bu saldırılar karşısındaki tavırlarını dikkatle takip edeceğim. Bakalım buradaki tavır ne olacak, göreceğiz. Bu gazeteleri yayınlarını beğenmedikleri için kürsüden fırlatarak terör örgütüne hedef gösteren partinin mensuplarının da tutumunu yakından izleyeceğim.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu