Medya

Tecavüz edilerek öldürülen gazeteci, haberlerinin kurbanı mı oldu?

Bulgaristan’da yolsuzlukları araştıran gazeteci Victoria Marinova’nı (30), Ruse şehrinde öldürülmesi esrarını koruyor. Son dönemde Avrupa Birliği fonlarıyla ilgili yolsuzluk iddialarını araştıran gazeteci Marinova’nın bu araştırmasıyla ilgili olarak mı öldürüldüğünün araştırıldığı haber  veriliyor. Talihsiz kadının tecavüz edildikten sonra öldürüldüğü ve yanındaki cep telefonu ile bazı eşyalarının da kayıp olduğu bildiriliyor.

TALİHSİZ KADINA TECAVÜZ EDİLDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Marinova, Bulgaristan’ın Ruse kentinde yayın yayan TVN kanalında muhabirlik ve sunuculuk yapıyordu.  ’Dedektör’ adlı programı hazırlayan Victoria Marinova’nın cumartesi akşama kentteki bir parkta öldürülmüş halde bulunması ülkede en çok konuşulan haberdi.

Bulgar yetkililer, Marinova’nın tecavüz edildikten sonra öldürüldüğünü, yanında bulunan cep telefonu, otomobil anahtarı, bazı kıyafetleri ve gözlüklerinin de kayıp olduğunu açıkladı. Gazeteci Marinova’nın kafasına vurulduğu ve sonrasında  boğularak öldürüldüğü kaydediliyor.

DNA ÖRNEKLERİ İNCELENİYOR

Bulgar yetkililer, olay gününden itibaren gazeteci Victoria Marinova’nın ölümüyle ilgili geniş kapsamlı soruşturmanın sürdürüldüğünü ancak henüz kesin bir bulguya rastlanılmadığını bildirdi. Marinova’dan DNA örneklerinin alındığı ve incelendiği kaydedildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu