Televizyon

Teen Wolf’un 6. sezon heyecanına yürek dayanmıyor!

ECE SENA URSAVAŞ/MEDYABEY

Genellikle genç bir kitleye sahip Teen Wolf dizisinin izleme oranı oldukça yüksek aslında. Ben de bu seyirci kitlesine dahilim. Ve diziyle ilgili en sevdiğim noktanın MTV olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Dizide kullanılan müzikler de bir harika. Özellikle fantastik tutkunuz varsa ve izlemediyseniz mutlaka takip edin derim. Şuan 6.Sezon devam ediyor. Size spoiler vermeden anlatmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. İlk iki sezon güzeldi zaten ama arada bir sezonda falan sıkıcı bir hale geldiğini ben bile kabul ediyorum. Fakat kolay pes etmediğimden yeni sezonda hala takip ediyorum.

Bilmeyenler için biraz bahsedeyim.

Beaconhills diye bir kasabada geçiyor olaylarımız. Karakterlerimizden biri Stiles (Dylan O’Brian), kendisi annesini kaybetmiş ve babası kasabanın şerifi olan arkadaşımız herkes gibi Beaconhills Lisesi’nde okuyor. Oldukça zeki ve meraklı bir çocuk kendisi. Muhteşem bir hayran kitlesi var…

Satır içi resim 4

Stiles’ın en yakın arkadaşı Scott’a (Tyler Posey) gelelim… Scott da doktor olan annesiyle beraber yaşıyor. Bir gün Stiles’ın araştırmacı ruhundan dolayı olsa gerek(bir de olayları kurcalamaya bayılır kendisi) Scott’ı da alıp gecenin bir köründe ormana gidiyorlar. Aradıkları şeyi bulamasalar da arkadaşımız Scott bir yaratık tarafından saldırıya uğruyor. Bu yaratık bir kurtadamdan başkası değil elbette.

Sonra bir bakıyoruz Scott’a bir şeyler oluyor. Ne olacak sanki başka? Bizim Scott, kurtadam oluyor tabii ki. Neyse o zaman bu zaman sanki herkes Scott’ın kurtadam olmasını bekliyormuş gibi doğaüstü olayları keşfetmeye başlıyor bu iki arkadaş.

Birde Lydia’mız (Holland Roden) var. Annesi okulda psikolog gibi bir işte çalışıyor ve güzel kızımız inanılmaz derecede zeki. Zekasından olsa gerek bizim Stiles da kızdan hoşlanıyor tabi; ama Lydia yüz verir mi? Vermiyor. Neyse e tabii ekip genişliyor ama spoiler vermek istemiyorum siz diziyi izlemeyenler için. Bir bakıyoruz ki kasabada kurtadamlar ortaya çıkıyor. Bununla kalmayıp henüz yeteneğinin farkına varmamış bir kaç kişi daha olduğunu anlıyoruz. Sizler için diziyi anlattım ama şimdi gerçekten benim için çok önemli asıl konumuza geçelim: 6.Sezon!

Bu nasıl güzel bir sezon yahu! Satır içi resim 1Bu kadarını ben bile beklemiyordum açık konuşalım. Biraz farklılaşmaya, gittikçe de gelişmeye başladı arkadaş dizinin yapımcıları… Tek bir şikayetim var herşeye rağmen şu bölümlerin sonunu lök diye bitirmeyin gözünüzü seveyim! Yeni bölümlerin heyecanı içinde kafayı yerken buluyorum sonra kendimi. Tamam, iyisiniz hatta harikasınız bu sezon ama bize de azıcık acıyın lütfen!

 

Aklıma gelmişken bazen de çok karışık gelebiliyor bana bölümler. Sonuçta bir bölüm 45 dakika. O 45 dakikaya 10 farklı şeyi sıkıştırıyorsunuz sonra beynimiz yanıyor nerede ne olmuştu diye… Şikayet ediyorum falan ama tüm bunlar beni ve o geniş izleyici kitlesini ekrana daha çok çekiyor doğal olarak. Eee sonuçta insanoğlunun en sevdiği vazgeçemediği bağımlılığıdır merak. Yine de sizi ayakta alkışlıyorum çünkü insanlarda merak bağımlılık olsa da onun da bir katili var sıkıcılık. Sıkıcı olmadan tempoyu alçaltıp yükselterek olsa gerek merak uyandıran mükemmmelll bir sezon! Bu yolda devam edersiniz umarım diyorum yapımcılara ve henüz yeni sezonu izlemeyen arkadaşlara sizlere sesleniyorum. Beklemenin, ertelemenin bir anlamı yok, hemen başlamalısınız.

Satır içi resim 2

Bir sonraki yazıda görüşene kadaaarr esen kalın ve Teen Wolf’tan vazgeçmeyin.

Yaşasın Beaconhills! Yaşasın kurtadamlar!

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu