Medya

Tele1 yayın yönetmeninin ekran karartma çağrısına Fatih Portakal’dan tepki

RTÜK’ten ekran karartma cezasıyla gündeme gelen Tele1 kanalının yayın yönetmeni Merdan Yanardağ’ın çağrısına Fox TV Ana Haber Spikeri Fatih Portakal’dan tepki geldi. Portakal, ekran karartma çağrısı yapan Merdan Yanardağ’a cevap verdi.

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, ‘ekran karartma’ çağrısı yapan Tele1 kanalına tepki göstermişti. Kanaldan, Portakal’a yanıt gecikmedi.

Tele1, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından verilen 5 günlük ekran karartma cezasına karşı 5 gün boyunca tüm televizyon kanallarına ekran karartma çağrısı yaptı. Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, “Bu demokratik bir direniş hattıdır” dedi.

FATİH PORTAKAL: BU ORTAMDA YAPILACAK ŞEY DEĞİL

Gazeteci Fatih Portakal Tele1 kanalının bu çağrısına, “Tele1 in diğer kanallara 1 dk’lik ekran karartma önerisi bu ortamda yapılacak bir şey değil. Bir de koşul var: ya onlardan ya bağımsız gazetecilik deniyor.Bu da bir zorlama! Herkesin nerede durduğu zaten aşikar. Önemli olan zor zamanlarda inatlaşma değil, sürdürülebilirlik…” sözleriyle yanıt verdi.

TELE1: YA VARSINIZ YA YOKSUNUZ…

Tele1 kanalının sosyal medya hesabından ise gazeteci Fatih Portakal’a verilen yanıtta “Bu bir demokrasi ve dayanışma testi.. Zorlama yok.. Ya varsınız ya yoksunuz! İkilem bu kadar basit!” ifadelerine yer verildi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu