Sosyal MedyaTeknoloji

Telegram’ın kurucusundan WhatsApp için güvenlik uyarısı

Telegram uygulamasının kurucusu Pavel Durov, mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta güvenlik kusurlarının ”arka kapılara yerleştirilmiş” olduğunu iddia ederek, kullanıcılara başka uygulamalar kullanmalarını önerdi.

Mesajlaşma uygulaması Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, telefonlarının hacklenmesini önlemek için, insanları WhatsApp dışında “herhangi bir mesajlaşma uygulamasını” kullanmaya çağırdı.

Durov, geçen hafta WhatsApp tarafından açıklanan ve bir bilgisayar korsanının bir kişinin telefonunu, numaralarına kötü amaçlı bir video göndererek ele geçirmesine izin veren bir güvenlik sorununa atıfta bulundu.

Independent’in haberine göre Hackerların, WhatsApp kullanıcılarının telefonlarındaki her şeye tam erişime sahip olabileceğini dile getiren Durov, “Her yıl WhatsApp’ta kullanıcılarının cihazlarındaki her şeyi riske atan bir sorun hakkında bilgi alıyoruz. Dünyanın en zengin insanı olmanızın bir önemi yok. Telefonunuzda WhatsApp yüklüyse, tüm verilerinize, cihazınızdaki her uygulamaya erişilebilir” dedi.

Rus teknoloji milyarderi, güvenlik açıklarının hükûmetlerin, kolluk kuvvetlerinin ve bilgisayar korsanlarının şifrelemeyi ve diğer güvenlik önlemlerini atlamasına izin vermek için “arka kapılara yerleştirildiğini” iddia etti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu