Yaşam

TEOG 3. nakil sonuçları sorgulama ekranı açıldı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı (TEOG) 3. nakil sonuçları açıklandı. MEB resmi sitesinden kurumlarına yerleştirmeye esas 3.nakil sonuçları sorgulama ekranı erişime açıldı.  Öğrenci ve veliler e-Okul sistemi üzerinden de sonuçlara ulaşabilirler. TEOG 3. nakil sonuçları sonrasında kayıtlar nasıl yapılacak? Ayrıntılar haberimizde…

Kayıt işlemleri yerleştirme işlemleri ve esaslarına göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacaktır. Pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve yatılı olarak öğrenim görmek isteyen öğrencilerden yatılı okuma şartlarını taşıyanlara, cinsiyetine uygun pansiyon bulunması hâlinde, yatılılık kontenjanı çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereğince yatılı olarak öğrenim görme imkânı sağlanır.

Mesleki eğitim merkezlerine yerleştirilen öğrenciler çıraklık eğitimine başlayacakları iş yerleri ile yerleştirildikleri tarihten itibaren en geç 2 ay içinde sözleşme imzalayacaklardır. Sözleşme imzalamayanların kayıtları silinerek açık öğretim kurumlarına yönlendirilecektir. Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabileceklerdir. Açık Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, kesin kayıtlarını yaptırmak üzere 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Açık Ortaöğretim Kurumları irtibat bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

TEOG 3. NAKİL SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu