Yaşam

TEOG sonuçları erken açıklandı

2017 TEOG sonuçları 31 Mayıs (bugün) açıklandı.  Öğrenci ve veliler sonuçların açıklanmasıyla birlikte E-Okul’a yöneldi. Aileleriyle birlikte milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren sonuçların açıklanmasıyla kurumun resmi internet adresinde kısa süreli gecikmeler yaşandığı haber veriliyor.8. sınıfta okuyan öğrenciler için sınav süreci sona erdi ve sonuçlar bugün açıklandı. MEB tarafından daha önce yapılan açıklamada sonuçların Haziran ayı içinde verileceği duyurulmuştu.

TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI

23 Kasım ve 24 Kasım’daki ortak sınavlara dair ilk sonuçlar Ocak ayında açıklandı. 2017 yılında ise ikinci ortak sınavlar 26 Nisan ve 27 Nisan tarihleri arasında yapıldı. Sınav soruları Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sitesinde yayınlandı. Milli Eğitiim Bakanlığı sonuçları Haziran ayında yayınlanacağını açıklamıştı. Ama sonuç tarihinde değişikliğe gidildi. Sınav sonuçlar bugün saat 10:00’da açıklandı.

MEB’İN sitesinde: “2. dönem merkezi ortak sınavlarına 1 milyon 185 bin 328 öğrenci katılmıştır. Sınav sonuçları e-okul sistemine öğrencilerin ders yazılı notu olarak işlenmiştir. Öğrenci ve veliler, sınav sonuçlarını e-okul sistemi üzerinden öğrenebileceklerdir.”

‘TEOG SONUÇLARI’NI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu