Youtube

Tepki alan son videosunu silmek zorunda kalan Orkun Işıtmak’tan kamuoyuna açıklama

Orkun Işıtmak YouTube kanalında yayınladığı son içeriği ile tepkilerin hedefi oldu. Işıtmak, “Bir günlük anaokulu öğretmeni oldum” başlıklı bir videosunu kanalından silerek yazılı bir açıklama yaptı.

Orkun Işıtmak’ın videosunda, çocukların ağlaması ve yüzlerinin görünmesi tepkilere neden oldu. Işıtmak, tepkiler sonrası yaptığı açıklamada ailelerden yazılı izin alındığını ve videonun pedagoglar tarafından onaylandığını söyledi.

Sosyal medyadaki vatandaşlar videodaki çocukların yüzlerinin açık olmasına tepki gösterirken, bir diğer eleştirilen kısım ise çocukların ağladığı anlar oldu. Işıtmak’ın “İnşallah ısırılmam tetanoz aşımı da yaptırdım” sözleri, çocukların tuvaletteyken bile videoya alınması kullanıcıların eleştirdiği noktalardan oldu.

TWİTTER’DA GÜNDEM OLDU

Anaokulundan paylaşılan iki videonun birinde, son günlerin popüler dizisi Squid Game’e gönderme yapıldı. Dizi müziğinin eşlik ettiği anlarda çocukların ağladığı anlara yer verildi. Bu görüntüler sosyal medyada gündem oldu. #OrkunIşıtmakHaddiniBil etiketi, Twitter’da gündem oldu.

“OKULDAN VE TÜM ÇOCUKLARIN AİLELERİNDEN YAZILI İZİN ALINDI”

Gelen tepkiler sonrası yazılı açıklama yapan Işıtmak ise videonun altına şu notu düştü:

“Video özelinde bazı Instagram hesapları bot hesaplarla Twitter üzerinden bu video hakkında saldırı başlatmışlar. Öncelikle video çekimi öncesi okuldan ve tüm çocukların ailelerinden yazılı izin alındı. Her zaman çocuklarımız dahil herkese iyi örnek olmaya çalıştım. 2 tane akılsız Instagram hesabının takipçilerine ‘SALDIRIN’ demesiyle bu durum değişmeyecek.”

Işıtmak, tepkiler nedeniyle sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İşte Işıtmak’ın o açıklaması:


Kamuoyuna Duyuru

25 Ekim’de Youtube platformu üzerinden paylaşmış olduğum, 2 haftadır yayında olan ‘1 Günlüğüne Anaokulu Öğretmeni Oldum!’ konulu içeriğin, sosyal medya üzerinden planlı ve sistematik paylaşımlar ile farklı noktalara çekilmesiyle başlayan tartışmalar, beni derinden üzmüştür.

Çekim öncesi okulumuzdan ve velilerimizden izin alındığını, çekim boyunca öğretmenlerimizin kamera arkasında bize eşlik ettiğini ve çocuklarımızla hassasiyetle ilgilendiklerini bilmenizi isteriz.

İçerik üretmeye başladığım günden bugüne kadar gerek çocuklarımıza gerekse gençlerimize destek olmak amacıyla pek çok farklı proje ürettim. Bu konulardaki hassasiyetim, beni takip eden ve tanıyan kişiler tarafından bilinmektedir.

Çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi, bu tartışmadan uzak tutmak amacıyla videoyu yayından kaldırdığımı duyurmak isterim.

Bu açıklamanın ardından hala video içinden kesitler alıp paylaşan kişilerin, konuya olan hassasiyetleri hususundaki samimiyetlerini siz kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Saygılarımla Orkun IŞITMAK

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu