Medya

Tepki çeken Erol Mütercimler’den istifa kararı

İmam hatipliler hakkında yaptığı tepki çeken yorumu nedeniyle her kesimden eleştiri alan Erol Mütercimler, Haliç Üniversitesi’nden istifa etmek zorunda kaldı.

Haber Global kanalında Saynur Tezel’in moderatörlüğünde bir programa katılan yazar Erol Mütercimler, imam-hatipliler hakkında çirkin ifadeler kullanmıştı.

Uşşaki Tarikatı’nın lideri, Eyüp Fatih Şağban’ın, müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunması sonrasında, tarikatların durumunun konuşulduğu programda Mütercimler, “İmam hatipten mezun olmuş olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor. Bakın cinsi sapık, sahtekar, ahlaksız…” demişti.

Mütercimler’in bu sözleri toplumun büyük bir kesiminden tepki aldı.

HALİÇ ÜNİVERSİTESİN’DEN İSTİFA ETTİ

Daha sonra yanlış anlaşıldığını söyleyen Mütercimler hakkında, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hukuki işlem başlatıldı.

Açıklamalarına rağmen tepkilerin dinmemesi üzerine Mütercimler, kendisini disipline sevk eden Haliç Üniversitesi’nden istifa etti.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu