GündemManşet

Şehit polis Fethi Sekin’in adı üzerinden reklam kokan paylaşımına soruşturma

Türkiye’nin kahraman polisi şehit Fethi Sekin’in şehadetinin ardından sosyal medyada bir saç bakım merkezinin yaptığı paylaşım büyük tepki almış ve kınanmıştı. İzmir Adliyesi önünde yaşanan hain terör saldırısında canını siper ederek büyük bir faciayı önleyen Şehit Fethi Sekin’in ardından yapılan bu paylaşımın saygısızlık olduğu defalarca dile getirilmişti.

2 teröristle mermisi bitinceye kadar çatışan ve şehit olan trafik polisi Fethi Sekin ile ilgili o paylaşıma bugün İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Soruşturma açıldı

Konuyla ilgili olarak İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, “Bizim konuşurken bile sesimizin titrediği, gözümün dolduğu bir konuda firmanın yaptığı paylaşım hakkında soruşturma başlattık” diyerek şu açıklamayı yaptı: “Sağlık Müdürlüğü olarak bu yapılan paylaşıma istinaden bir soruşturma başlattık. Bizim konuşurken bile sesimizin titrediği, gözümün dolduğu bir konuda firmanın şehidimiz üzerinden yaptığı paylaşımla ilgili soruşturma sürüyor. Şehidimiz böyle bir şey yaptırdı veya yaptırmadı kime ne, belki yakını bile hasta mahremiyeti noktasında böyle bir şeyi bilmek istemeyecek. Hassas olunan noktalar bunlar.”

Firma kendini nasıl savundu?

blank

Sosyal medyada yaptığı paylaşım üzerine büyük tepki çeken firma yetkilileri bir açıklama yaparak; paylaşımın anlaşmalı olarak çalışılan reklam ajansı tarafından yapıldığını, paylaşımın firmanın şehit Sekin’e olan yakınlığını anlatmak olduğu ancak maksadını aştığını, bu nedenle şehit Fethi Sekin’nin ailesi ve kamuoyundan özür dilendiğinı belirttiler.

 

Başa dön tuşu