Teknoloji

Tepki çeken sözleşmeden geri adam atmayan WhatsApp’ın amacı ne?

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ‘Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi’ başlığıyla paylaştığı yazıda tepkilere neden olan bilgi paylaşımı konusunda geri adım atmayacağını açıkladı. Şirketten yapılan yazılı açıklamada kullanılan “WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilmeleri için bu güncellemeleri inceleyip kabul etmelerini kullanıcılara hatırlatmaya başlayacağız” ifadesi neyi ifade ediyor? Etik hacker Tamer Şahin, Habertürk TV’de Ceren Bektaş’ın konuyla ilgili sorularını cevapladı.

ETİK HACKER ŞAHİN, WHATSAPP’IN HAMLESİNİ YORUMLADI

WhatsApp’ın dikkat çeken açıklamasında “Daha önce bu güncelleme hakkında çok fazla sayıda yanlış bilgiyle karşılaştık” denilmiş tüm yanlış anlaşılmaları gidermek için yoğun bir şekilde çalışmaya devam edildiği kaydedilmişti.

Konu Habertürk TV ekranlarında masaya yatırıldı. Etik hacker Tamer Şahin, yapılan açıklamaya atıf yaparak “WhatsApp’tan beklenen açıklama bu değildi” şeklinde konuştu.

15 Mayıs tarihine kadar yeni sözleşmeyi kabul etmeyenlerin uygulamayı kullanamayacaklarını hatırlatan Şahin, stepki çeken sözleşmeye onya verildikten sonra şirketin kullanıcıların bilgilerini ne şekilde toplayacağı konusunun önem arzettiğini kaydetti. WhatsApp’ın kullanıcılara gizlilik içerisinde bir şifreli iletişim vaadettiğini hatırlatan Tamer Şahin, “ama elimizdeki durum bunun aksi yönünde işaretler gösteriyor” dedi.

İşte, etik hacker Tamer Şahin’in Habertürk TV’de Ceren Bektaş’a konuyla ilgili yaptığı o açıklama:

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu