Gündem

Tepkilerin hedefindeki Konya Valisi Toprak için kim ne dedi?

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, 24 Kasım Öğretmenler Günü töreninde öğretmen zannettiği yerel bir medya organında muhabirlik yapan kişiyi azarlamasının yankıları sürüyor. Vali Toprak’a her kesimden yoğun tepkiler gelmesi dikkatlerden kaçmadı. Medyanın tanınan simaları da olaya ilgi gösterdiler ve Vali’yi kıyasıya eleştirdiler.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Cüneyit Orhan Toprak, kendisini ayak ayak üstüne atarak dinleyen kişiye  tepki göstererek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sen öğretmen misin birader? Öğretmen gibi otur da bir görelim ya… Allah Allah! Yani böyle güzel duygularla geliyoruz, güzel hareketlerle karşılaşmak isteriz, ayağını dikip de valinin karşısında oturmak değil… Allah’ım yarabbim ya. Bu kadar eğitim ordusunu geliyorsun, burada rencide ediyorsun. Beni değil, arkadaşlarını rencide ediyorsun. Bana göre hava hoş. Biz hâlâ ilkokul öğretmenimizin bize söylediği düstur edindiğimiz hareketle hayatımızı devam ettiriyoruz. Öyle öğretmenler görmek istiyoruz. Yalan mı arkadaşlar, yalansa yalan deyin ya” dedi.

İşte sosyal medya Twitter’da Vali Toprak’a tepki gösteren o paylaşımlardan bazıları:

CEM SEYMEN:Konya valisi devleti temsil etmekten ne kadar uzak bir çizgide olduğunu gösterdi. Devletin valisi hiç kimseye böyle davranamaz. Derhal görevden alınmalıdır. Devletin valisi nasıl olmalı tarifini ismini gönüllerimize kazıyarak gösteren merhum Recep Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyorum

RAMAZAN KURTOĞLU: Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak bir öğretmeni “oturuşunu beğenmediği için”azarlamış.Vali Bey şayet Şeyh Edebali yi okumuş olsaydı böyle bir “ego patlaması” yaşamazdı.Vali “devlet”tir.Devlet her daim önce şevkat ve sabır eliyle vardır.Vali bey önce bunu öğrenmeli.

SEVİLAY YILMAN: Bir böyle vali var…Yönettiği ilin halkıyla bütünleşen…7/24 çalışan…Köy köy gezip yaşlısının elini,gencinin alnını öpen.

Bir de Konya Valisi var…Halkını hiç çekinmeden aşağılayan…İmkan bulsa tokatlayacak Orhan Toprak var.. Örrnek almasını tavsiye ederim

FİKRİ AKYÜZ:Konya Valisi, öğretmeni aşağılarken kendini aşağı çekiyor.

1) Öğretmen boşluğa düşmüş olabilir. Öğretmeni topluluk önünde ifşa etmek ayıptır.

2) Sen, birader diye hitap etmek ayıptır.

3) Vali dedi diye orada bulunanların alkışlaması dalkavukluktur.

ESRA ELÖNÜ: Bu vali ne yapmış oldu şimdi. Herkesin içinde bir insanı aşağılamanız o insanın eleştirdiğiniz hatasının fersah fersah önüne geçmiş. Egonuza da vali atayın .. Konya Valisi, oturuşunu beğenmediği öğretmeni fırçaladı

MUHABİR VALİ TOPRAK’TAN ÖZÜR DİLEDİ

Öte yandan söz konusu bacak bacak üstüne atan muhabirin bugün Vali Toprak’ı ziyaret edip kendisinden özür dilediği haber veriliyor. Vali Toprak’ın hışmına uğrayan kişinin kendisine “öğretmen misin?” diye seslenen vali Toprak’a “muhabirim”diye seslendiğini ama valinin kendisini duymadığını söylediği ifade ediliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu