Medya

“Terör sevici BBC!”

Takvim gazetesi yazarı Bülent Erandaç, Beşiktaş’taki hain terör saldırısından sonrası İngiliz BBC’nin terör saldırısı ile ilgili tavrını eleştirdi. Erandaç, genel olarak BBC’nin PKK seviciliğini gözler önüne serdi. Erandaç, BBC’nin zaman zaman nasıl propaganda içeren haberleri servis ettiğini dile getirdiği yazısı “Terör sevici BBC” başlığı taşıyordu.

İşte Takvim yazarı Bülent Erandaç’ın BBC ile ilgili dikkat çeken o yazısından bir bölüm:

“Bugün, PKK’yı, DHKP-C’yi, FETÖ’yü kullanıyorlar. Taşeron PKK-TAK, cumartesi günü 44 vatan evladımızı toprağa düşürdü. 3 gün sonra İngiliz BBC Türkçe portalında 1 nolu haber-analiz TAK (PKK) seviciliğini içeriyordu. BBC utanmaz bir habere 14 Aralık 2016 tarihinde imza attı. Haber-analizde, “İstanbul saldırılarını üstlenen TAK kimdir?
Bugüne kadar hangi eylemleri üstlendi?

Hangi dönemlerde ortaya çıkıyor? PKK ile ilişkisine dair ipuçları neler?” soruları eşliğinde beyin yıkama, psikolojik savaş teknikleri uyguluyordu. BBC imza olarak Mahmut Hamsici’yi gösteriyordu. Hamsici kim? Radikal (Aydın Doğan Medya) ve Taraf gazetesinde çalışmış. Muhalif politik duruşu varmış. PKK-TAK’ın Reyhanlı hain saldırısını yakından izlemiş. Almanya’ya kaçan FETÖ’nün savcısı Zekeriya Öz’le röportaj yapmış. Bu Hamsici, “Taraf gazetesinin organik olarak Fetullah Gülen veya Soros grubu destekli olduğuna dair somut bir ilişki gözlemlemedim” diyen birisidir. BBC diyor ki, “TAK, ‘İntikam örgütü’ymüş. Önderleri Abdullah Öcalan imiş. Medyaya röportaj vermiyor ve sadece silahlı saldırılarla ilgili açıklamalarda bulunan bir örgütmüş.” İngiliz BBC, CIA-MI6 istihbaratları ajanı Murat Karayılan’ın TAK saldırganları açıklamasını, ‘Kahraman şehitlerimiz’ başlığıyla veriyor. KCK Yürütme Konseyi üyesi Sabri Ok birinci Ankara saldırısından sonra, “Zinar yoldaşın eylemi her açıdan sahiplenilecek ve onur duyulacak tarihsel bir eylemdir” diye parlatıyor. Ne tesadüf. İngiliz BBC, 20 Mart 2016 tarihinde de PKK’nın hain Ankara saldırısı sonrasında TAK’ı parlatıyordu. Ballandıra ballandıra, TAK’ın nasıl bir örgüt olduğunu anlatırken, Kandil Dağı’nda bulunan KCK sözcülerinden Serhat Varto ile anında telefonla temas kuran BBC, küstah açıklamaları Türkiye’ye duyuruyordu..

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu