Televizyon

TRT Spor 2 kanalının adı değişti…İşte yeni kanalın adı

TRT’nin en son açtığı ve bir süredir test yayınında olan TRTSpor2 kanalı bu gün yapılan resmi açılış ile resmen yayınına başlamış olacak. Kanalın açılış tarihi olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak belirlenmişti. Açılış töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldı. Törene Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da katıldı.

Yayınına resmen başlayan TRT Spor 2 kanalı futbol dışındaki branşlarda yaptığı yayınlarla dikkat çekiyor. Kanal, futbol dışındaki spor branşlarına destek vermek amacıyla kuruldu.

Külliye’de yapılan resmi açılışa spor camiasının önemli isimleri de katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı’nda konuştu. Erdoğan, pandemiden politikaya pek çok konuda değerlendirmelerde bulunduğu toplantıda, TRT’nin yeni kanalının isim ve logosu açıklandı.

ADI TRT SPOR YILDIZ OLARAK DEĞİŞTİ

‘TRT Spor 2’ kanalının ‘TRT Spor Yıldız’ kanalına dönüştüğünü söyleyen Erdoğan, “Televizyon kanalımızın adıyla beraber kurumsal kimliği ve ekran görselleri de yenilendi. Rengini ve ruhunu olimpiyatlardan alan sporun her rengini yediden yetmişe sporseverlerimizle buluşturacak olan TRT Spor Yıldız kanalımızın ülkemize, milletimize, özellikle gençliğimize” dedi.

TRT Spor Yıldız’ın Twitter hesabında kanal, “Türkiye’nin yeni nesil, olimpik spor kanalı!” diye tanımlandı.

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu