ManşetSosyal Medya

Teyit.org alevler içindeki geyiklerin videosunun nerede çekildiğini açıkladı

Sosyal medyada çokça paylaşılan ve iç burkan alevler içindeki geyiklerin görüntüsü milyonlarca sosyal medya kullanıcısının izlediği videolardan biri oldu. Videonun Tunceli’deki yangında çekildiği iddia edilirken aynı video İzmir’deki orman yangını için de kullanılmıştı. Teyit.org, söz konusu iç burkan videonun Türkiye’de değil, Kaliforniya/ABD’de çekildiğini açıkladı.

VİDEONUN TÜRKİYE’DE ÇEKİLDİĞİ BİLGİSİ DOĞRU DEĞİL

Teyit.org sitesinden yapılan söz konusu video ile ilgili açıklamada “İzmir’deki yangında mahsur kalan geyikleri gösterdiği iddiasıyla paylaşlan video, 2016 yılında Kaliforniya’da çıkan Ersinke yangını sırasında kaydedildi. Aynı video, 2017 yılında Tunceli’deki yangını gösterdiği iddiasıyla da paylaşılmıştı.” denildi.

Site, “Bazı haber siteleri ve sosyal medyada #DersimYanıyor etiketiyle Tunceli’de çıkan yangınlardan olduğu iddiasıyla birçok fotoğraf ve video paylaşıldı.” ifadesine yer vererek  bu görüntülerden yanlış olanları derlediği görselleri gerçek bilgileriyle paylaştı.

Sitenin ilgili haberini görmek için tıklayın

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu