M.Bey/ÖzelMedya

TGRT Haber hangi deneyimli gazeteciyi kadrosuna kattı? (MEDYABEY-ÖZEL)

TGRT Haber, deneyimli gazeteciyi kadrosuna kattı. Kanal D, ATV, Show TV gibi büyük kanalların haber merkezlerinin kadrosunda uzun yıllar muhabirlik yapan Burak Ersemiz, TGRT Haber’in İstanbul İstihbarat Şefi olarak görev yapacak.

BURAK ERSEMİZ KİMDİR?

1969 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1986 yılında lisede okurken Bulvar ve Tercüman Gazeteleri’nin Anadolu Yakası Muhabiri olarak mesleğe adım attı. 1988 yılında göreve başladığı Hürriyet Gazetesi’nden 1996 yılında ayrılarak Kanal D Televizyonu’nda işe başladı. 2001 – 2008 yılları arasında Atv Haber’de 2008 – 2014 Haziran Show Haber’de muhabirlik yaptı. Ersemiz, daha sonra Habertürk Gazetesi’nde çalıştı. Muhabirliğin yanı sıra istihbarat şefliği, haber müdürlüğü ve Siyaset Meydanı programının edötörlüğünü yaptı. Polis-Adliye muhabirliğinin dışında özellikle 1998 – 2005 yılları arasında başta İsrail –Filistin olmak üzere Arnavutluk, Afganistan ve Kuzey Irak’ta ki çatışmaları haberci olarak yerinde izledi. Sürekli Basın Kartı sahibi olan Ersemiz, iki çocuk babası. Mesleki bir çok ödülün yanı sıra son Van Depreminde yaptığı bir haber nedeniyle Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti ,Metin Göktepe Ödülleri ve Nezih Demirkent Haber ödüllerini aldı. Ersemiz’in “Ömrüm” isimli bir Jitem personelinin hayatını anlattığı yayınlanmış bir kitabı bulunuyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu