M.Bey/Özel

TGRT Haber’in haber koordinatörlüğüne hangi isim getirildi?(M.Bey-Özel)

TGRT Haber’de flaş gelişme. Yaklaşık bir yıldır Haber Koordinatörü olarak görev yapan Nazif Özcan’ın yerine yeni bir isim atandı. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören imzalı TGRT Haber çalışanlarına gönderilen mailde, TGRT Haber’e genel yayın yönetmeni olarak gelen ismim Yücel Koç olduğu açıklandı.

YÜCEL KOÇ YUVAYA DÖNDÜ

Mücahit Ören’in görev değişikliği ile ilgili gönderdiği mailde Nazif Özcan’ın bundan böyle TGRT Haber’de istihbarat şefi olarak görev yapacağı bilgisinin yer alması dikkat çekti. Nazif Özcan, haber koordinatörü görevinin vekaleten yürütüyordu.

yucel-koc-tgrt-haber-transfer

TGRT Haber’e genel yayın yönetmeni olarak gelen Yücel Koç, gruba yabancı bir isim değil. Koç, mesleğe Türkiye gazetesinde başlamış ve TGRT Haber’de geçmişte haber koordinatörü olarak görev yapmıştı. Bu gelişme ile Yücel Koç, bir anlamda yuvaya dönmüş oldu.

STAR GAZETESİNDE YAYIN KOORDİNATÖRLÜĞÜ YAPIYORDU

Geçtiğimiz Kasım ayında Ethem Sancak’ın sahibi olduğu Türk Medya’da Star Medya Grubu’nun başkanı Mustafa Karaalioğlu, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan’ın görevlerine son verilmişti.

Yusuf Ziya Cömert’ten boşalan koltuğa Yayın Koordinatörlüğü görevini yürüten Nuh Albayrak atanmıştı.

Star Gazetesi yönetimi Yayın Koordinatörlüğü görevi için İhlas Grubu’nda görev yapan Yücel Koç’u transfer etmişti. Star Gazetesi’nin yeni Yayın Koordinatörü Yücel Koç olmuştu.

YÜCEL KOÇ KİMDİR?
Yücel Koç, meslek hayatına 1991 yılında Türkiye Gazetesi muhabirliği ile başladı. Koç, daha sonra editör olarak başladığı İHA ve TGRT’de Haber Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Türkiye Gazetesi’nde Yazı İşleri Müdürü ve Haber Müdürü olarak mesleğini yürüten Yücel Koç, 2014 yılında Dijital Varlıklar’ın Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirildi. Yücel Koç, en son Star gazetesinde yayın koordinatörlüğü görevini yürütüyordu. Yücel Koç, 1976 Tokat doğumlu.

MEDYABEY-ÖZEL

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu