Dijital Platformlar

The Walking Dead’in çekimlerinde hayatını kaybeden dublöre 51 milyon tazminat

Dünyada çok sayıda hayranı bulunan ABD orijinli The Walking Dead’in çekimlerinde düşerek hayatını kaybeden dublör John Bernecker’in ailesine 8,6 milyon dolar (51 milyon TL) tazminat ödenmesine karar verildiği öğrenildi.

Mahkeme, 2017’de sette düşerek ölen The Walking Dead dizisi dublörü John Bernecker’in ailesine 8,6 milyon dolar (51 milyon TL) tazminat ödenmesi kararı aldı.

Dublörün ölümünde yayıncı AMC Networks “kusurlu” bulunmadı ve başka cezai zarar tespit edilmedi.

Toplamda 6 gün boyunca savunma ve tanıklıkların dinlendiği davada kazayı gösteren bir video kaydının kare kare incelemesi de yapıldı.

 

8. sezon çekimleri sırasında gerçekleşen kazada, Bernecker bir dövüş sahnesini canlandırıyordu ve bir binadan düşerek 7 metre aşağıdaki bir koruyucu yastığa inmesi gerekiyordu.

Bernecker’in parande atarken beklenmedik şekilde sol eliyle korkuluğu tutması düşüş yönünü değiştirdi ve duvara doğru geri gelmesine yol açarak balkonun altına düşmesine neden oldu.

Bernecker, yastığın merkezinden 3 metre uzakta, beton zemine kafa üstü düştü. Dublör hastanede geçirdiği iki günün ardından hayatını kaybetti.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu